سنندج آماده ی پذیرایی از مسافران تابستانی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: 31 هتل، 23 مهمانپذیر با سه هزار و 500 تخت در استان، آماده پذیرایی از مهمانان سفرهای تابستانی هستند.

سیدمحسن علوی روز سه شنبه در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان در سنندج افزود: معرفی مسیرهای جدید گردشگری، چاپ اقلام تبلیغاتی و ساماندهی خانه های روستایی در پالنگان و اورامان، از جمله اقدامات این ستاد برای پذیرایی از مسافران تابستانی است.

 

سنندج
او همچنین ادامه داد: برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و سفرهای ارزان قیمت، برنامه ریزی برای معرفی هرچه بهتر استان، افزایش ساعات کار موزه های استان، تشکیل اکیپ های نظارت بر سرویس های بهداشتی و برگزاری جشنواره غذاهای محلی در مردادماه، از دیگر برنامه های این ستاد است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز به تقویت پوشش شبکه تلفن همراه در سطح استان اشاره کرد و گفت: پیش بینی پارک های ویژه برای اقامت های ارزان قیمت، بهسازی محیط روستاهای هدف گردشگری توسط دهیاری ها و برگزاری جلسات آموزشی برای روستاهای هدف، از جمله اقدامات این ستاد است.
به گفته آرمان وطن دوست، نظارت ویژه بر سرویس های بهداشتی و بازدید از آنها، افزایش ساعات کار صنوف در شهرهای بانه، مریوان، سنندج و سقز، پوشش و برقراری گشت های ویژه و اطلاع رسانی در مبادی ورودی با همکاری ارگان های مرتبط، از دیگر اقدامات و برنامه ریزی های این ستاد برای استقبال از مهمانان تابستاتی است.
وی با بیان اینکه پارکینگ هایی نیز برای خودروهای این مهمانان پیش بینی شده است افزود: تمامی فعالیت های خدمات سفر، مستند سازی خواهد شد.
افزایش کار صنوف، با هماهنگی نیروی انتظامی اجرایی می شود.
سرپرست اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: در راستای ارائه خدمات به مسافران سفرهای تابستانی، با همکاری نیروی انتظامی، افزایش کار صنوف تا پاسی از شب برنامه ریزی شده است.
فرزاد سردارزاده با بیان اینکه نظارت بر بازار در ایام تابستان تشدید می شود افزود: شیفت بندی برای خبازی ها صورت گرفته است.
به گفته وی، برای تامین کالاهای اساسی مردم و مسافران نیز هماهنگی لازم با جهاد کشاورزی استان انجام گرفته است.

122 مدرسه در کردستان آماده پذیرایی از مهمانان سفرهای تابستانی است

مدیر تعاون اداره کل آموزش و پرورش کردستان هم اظهار کرد: 122 مدرسه با 967 اتاق در استان، آماده پذیرایی و اسکان مهمانان سفرهای تابستانی است.
عیسی رحیمی با بیان اینکه خدمات آموزش و پرورش به مسافران از 25 خرداد 96 آغاز شده و تا 20 شهریور سال جاری ادامه دارد افزود: در سنندج نیز سه مرکز اقامتی برای اسکان مسافران، در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر، 13 درصد از مهمانان مقیم در مراکز اقامتی کردستان کاهش یافته است ادامه داد: هر سال 10 تا 15 درصد از مهمانان مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان کاهش یافته است.

خرداد 25, 1396 1:26 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط