سرمایه گذاری شرکت های هتلداری در ایران

توافقات هسته ای وین تاثیر مثبتی بر صنعت هتلداری کشورمان داشته و طبق گزارشات شرکت های سرمایه گذاری خارجی در بخش هتل پس از توافق هسته ای ایران مراودات را از سر گرفته اند.

پایگاه اینترنتی ‘اکو توریسم’ روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد تهران در نظر دارد تا سال 2025، تعداد گردشگران خارجی را به حداکثر برساند.

هتلداری

بر طبق این گزارش؛ شرکت های هتلداری «آکور فرانسه، ملیا اسپانیا، «روتانا ابوظبی امارات، دویچه هاسپیتالیتی آلمان، جمیرا دبی امارات، دیگر سرمایه گذاران و هتلداران بین المللی زنجیره ای هستند که از زمان توافق هسته ای ایران مراودات با این کشور را از سر گرفته اند.

ایران با توجه به فرهنگ غنی و طبیعت زیبای چهار فصلی که دارد. مقصدی جذاب برای گردشگران و جهانگردان بشمار میاید. همچنین شرکت های هتلداری خارجی نیز ایران را بازار مناسب و یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری میدانند.

شرکتی مثل «آکور» که جزو نخستین شرکت های سرمایه گذار در بخش هتلداری در ایران بود. در اولین فعالیتش در فرودگاه بین المللی امام خمینی اقدام به هتل سازی کرد. این شرکت از سال پیش احداث دو هتل 300 اتاقه و 200 اتاقه را در این مکان آغاز کرده و پیشرفت کار تاکنون رضایت بخش بوده است.

کریستوف لانده مدیر دفتر عملیات توسعه آکور در ایران در این باره می گوید: ایران کشوری راهبردی برای شرکت آکور است. ما قصد داریم شبکه ای بزرگ از هتل ها را در تهران،مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و بر اساس نیاز در شهرهای دیگر احداث کنیم.

یکی دیگر از شرکت های سرمایه گذار شرکت اسپانیایی ملینا است. که امسال شروع بکار کرده و اولین هتل خود را در شمال ایران با 319 اتاق دولوکس، 7 رستوران، و چندین فروشگاه در ساحل دریای خزر آغاز کرده است.

روتنا هم که یکی از بزرگترین شرکتهای هتل سازی امارات است، در پی فرصت مناسب است تا ایده هایش را در ایران عملی کند.

در این بین شرکتهایی از آمریکا هم وجود دارند که خواهان بهره برداری از این فرصتند اما به دلیل موانعی که سیاست این کشور ایجاد کرده هنوز نتوانسته اند به جمع سرمایگذارا ن در ایران بپیوندند.

خرداد 31, 1396 1:25 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط