ساخت 31 هتل کپری با سرمایه‏ گذاری دو میلیاردی

معاون گردشگری استان کرمان از افتتاح اولین هتل کپری ایران در شهرستان قلعه گنج تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: «31 هتل کپری با سرمایه گذاری دو میلیارد تومانی در این شهرستان ساخته شد.»

محمد جهانشاهی گفت: «اولین هتل کپری ایران در منطقه قلعه گنج جنوب استان کرمان با توجه به ساختار فرهنگی و با بهره گیری از الگوهای معماری منطقه طراحی شده است که برگرفته از فضاهای اقامتی بومی آنجا است. فضاهای اقامتی منطقه قلعه گنج از چوب ساخته شده و از پوشش گیاهی منطقه به خصوص تنه درخت خرما در آن استفاده می شود که به آن «کپر» می گویند.»

وی با بیان اینکه تمام تلاش مان را می کنیم تا افتتاح این هتل های کپری تا آخر آبان انجام شود، گفت: «بنیاد مستضعفان که وظیفه دارد در این شهرستان فعالیت کند، اقدام به ساخت هتل کپری کرده است. این هتل ها 15 نفر را به کار خواهد گرفت.» جهانشاهی درباره ظرفیت این هتل ها نیز گفت: «31 هتل کپری با ظرفیت 60 نفر اقامت در مساحت یک هکتاری ساخته شده است که مانند هتل دارای پذیرش، اتاق، سرویس های مجزا با طراحی محلی هستند و به گردشگران خدمات می دهند. این کپرها می توانند اقامتگاه های بوم گردی باشند، منتها چون برخی از شاخص های مربوط به اقامتگاه را ندارند، به آن ها هتل کپری می گوییم.»

به گفته وی، تجهیزات به کار گرفته شده در این کپرها همگی از تولیدات، محصولات و صنایع دستی اهالی شهرستان قلعه گنج است و سعی شده در این هتل ها حداکثر همپوشانی با ظرفیت های منطقه وجود داشته باشد. این کپرها در محور کرمان – هرمزگان قرار دارد و میزبان گردشگران فصلی است. معاون گردشگری کرمان همچنین خاطرنشان کرد: «ما از آژانس داران می خواهیم تورهای زمستانی برای این بخش از استان کرمان تعریف کنند تا گردشگران بتوانند تجربه اقامت در کپر را کسب کنند.

مطمئنا گردشگران خارجی نیز تمایل برای حضور در این کپرها خواهند داشت. این کپرها در مراحل اول میزبان گردشگران منطقه و گردشگران کشور و در آینده میزبان گردشگران خارجی خواهند بود.»

جهانشاهی افزود: «در کل استان کرمان دارای 57 اقامتگاه بوم گردی در مناطق روستایی است که می توان با بهره گیری از آنها تورهای دو روز یا سه شب را برای جنوب کرمان در نظر گرفت و از جاذبه هایی مانند دره مدیترانه ای، جیرفت، قلعه کهنوج و تالاب جازموریان دیدن کرد و در مسیر برگشت نیز به بم رفت.»

آبان 27, 1394 1:24 ق.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط