ساخت هتل 2 ستاره در فدک

همزمان با ششمین روز از هفته دولت در شهر مریانج استان همدان، عملیات ساخت هتل 2 ستاره فدک آغاز شد.

ساخت هتل 2 ستاره در فدک

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان شامگاه سه شنبه در این آئین گفت: مطالعات پژوهشی در راستای پیشرفت استان همدان از دهه های گذشته در 2 حوزه آموزش عالی و گردشگری انجام شده است که بر اساس این مطالعات تعداد دانشجویان این شهر باید از تعداد ساکنان آن بیشتر باشد و از سوی دیگر تعداد گردشگران با توجه به شرایط جغرافیایی آن افزایش یابد.
ابراهیم الهی تبار افزود:پس از توافق برجام، حضور گردشگران خارجی در کشور افزایش یافت و استان همدان نیز از این مزیت بی‌ بهره نمانده است.
وی با تاکید بر لزوم احداث یک هتل در شهر مریانج افزود: شهر مریانج به دلیل نزدیکی به شهر همدان از ظرفیت توسعه ای بالایی برخوردار است و می‌تواند حوزه های دانشگاهی و گردشگری را در خود جای دهد.
مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این آئین گفت: در چارچوب هدفگذاری و توسعه استان بر مبنای توسعه گردشگری، اجرا و ساخت مراکز گردشگری و هتل مورد توجه قرار گرفته است.
علی مالمیر ادامه داد: در حال حاضر 10 هتل درحال ساخت است و موافقت اصولی سه هتل در همدان نیز انجام شده است .
وی با بیان اینکه یکی از اهداف توسعه گردشگری ساخت هتل‌های یک و 2 ستاره است گفت: هتل فدک با زیربنای 2 هزار و 797 متر مربع در 4.5 طبقه ساخته و برای 25 نفر اشغالزایی ایجاد می شود.
وی با اشاره به اینکه برای ساخت این مجموعه 60 میلیارد ریال اعتبار صرف خواهد شد افزود: احداث هتل به افزایش ظرفیت های اشتغالزایی کمک می کند.
هفته دولت امسال 754طرح عمرانی با هفت هزار میلیارد ریال اعتبار بهره برداری و عملیات اجرایی 105 طرح با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال در استان همدان آغاز شد.

شهریور 9, 1396 11:18 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط