زشت ترین هتل جهان

تا به امروز هتلهای مختلفی در دنیا ساخته شده است که برخی از آنها به قدری زیبا و لاکچری هستند که مسافران زیادی برای اقامت در آنها لحظه شماری می کنند.
اما امروز قصد داری توجه شما را به زشت ترین هتلی که تا به امروز ساخته شده است جلب کنیم.
بنکسی، یکی از معروف ترین و درعین حال گمنام ترین هنرمندان هنر خیابانی در شهر فلسطینی بیت اللحم هتلی با نام «در حصار دیوار» افتتاح کرده است.
نام هتلی که بنکسی افتتاح کرده به دیوار حائل بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها در شهر بت لحم اشاره می‌کند. همه  پنجره‌های این هتل هم به دیوار حائل باز می‌شود.
خبر احداث هتل در شهر بیت لحم با طراحی هنرمند سرشناس بریتانیایی، بنکسی تا روز افتتاح‌اش در بیت لحم در یک سکوت خبری رسانه‌ای نشده بود. شهر بیت لحم در اختیار فلسطینی‌هاست و به عنوان زادگاه مسیح از نظر مذهبی هم برای مسیحیان جهان اهمیت دارد.

هتل «در حصار دیوار» سه طبقه دارد و دیوارهای اتاق‌ها و راهروهایش با گرافیتی‌های بنکسی تزئین شده است. این گرافیتی‌ها حامل پیام صلح‌اند: برای مثال یک سرباز اسرائیلی بر یکی از دیوارها نقش بسته که در حال جنگیدن با یک نوجوان نقابدار فلسطینی است. اما آن‌ها با بالش با هم در حال کشاکش و نزاع هستند.

مجسمه‌ها و تابلوهایی هم که نمایانگر و یادآور خشونت و آوارگی انسان‌ها هستند، فضاهای مسکونی در این هتل را تزئین می‌کنند. آثاری مانند: مجسمه فرشته‌ای که از سقف آویخته و در همان حال ماسک اکسیژن زده است یا یک جلیقه نجات که از پناهجویی که غرق شده به جای مانده است.

بنکسی که هیچکس نام واقعی او را نمی‌داند از این هتل به عنوان هتلی با بدترین چشم‌انداز جهان یاد کرده است.

او همچنین در بیانیه افتتاح این هتل اعلام کرده که هتل «در حصار دیوار» مَقدم همه انسان‌ها در همه نقاط جنگ‌زده جهان را گرامی می‌دارد.

هتل «در حصار دیوار» در شهر بیت لحم یک گالری و یک نمایشگاه دائمی هم دارد. در این مکان‌ها آثاری که هنرمندان در انتقاد از دیوار حائل اسرائیل در کرانه باختری به وجود آورده‌اند به نمایش گذاشته شده است.

 

منبع :خلیج فارس

 

زشت ترین هتل جهان

زشت ترین هتل جهان

زشت ترین هتل جهان

زشت ترین هتل جهان

زشت ترین هتل جهان

زشت ترین هتل جهان

هتل در حصار دیوار

هتل در حصار دیوار

هتل در حصار دیوار

هتل در حصار دیوار

هتل در حصار دیوار

هتل در حصار دیوار

اسفند 15, 1395 11:46 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط