روس ها هتل فضایی راه می اندازند!

بشر همیشه به دنبال کشف افق های تازه بوده و هست. یکی از آرزوهای دیرین انسان سفر به اعماق فضا بوده و تا همین صد سال گذشته چنین کاری عملی نشده بود.

از زمانی که نخستین انسان ها توانستند از جو زمین بگذرند سالهای زیادی نمی گذرد، تا کنون سفرهایی که به فضا انجام میگرفت علمی بودند اما حالا پس از کندو کاو فراوان گویا سفرهای تفریحی به خارج از جو زمین نیز کم کم شکل می گیرند.

گردشگری فضایی پدیده جدیدی است که قرار است در آینده نزدیک در دنیای سفر رخ دهد.

ساخت هتل در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) جدیدترین اقدام روسیه برای عملی کردن ایده گردشگری فضایی بوده که به تارگی خبرساز شده است.

در حالی که شرکت های خصوصی آمریکایی در حال فعالیت بدون وقفه برای ارسال گردشگر به فضا هستند، به تازگی خبر رسیده که سازمان فضایی فدرال روسیه، «روسکاسموس» (Roscosmos)، طرحی پیشنهادی برای ساخت هتل در ایستگاه فضایی بین المللی را آماده کرده است؛ در جزئیات این طرح اشاره شده که علاقه مندان می توانند با پرداخت مبلغ نجومی 40 میلیون دلار، مدت یک تا دو هفته را در این آزمایشگاه فوق پیشرفته، در خارج از جو زمین، بگذرانند و در صورت پرداخت 20 میلیون دلار دیگر، امکان این وجود دارد که گردشگر فضایی به همراه یکی از فضانوردان روسکاسموس به راهپیمایی فضایی برود.

ایستگاه فضایی بین المللی

ایستگاه فضایی بین المللی

در جزئیات منتشرشده در رابطه با برنامه ساخت هتل در ایستگاه فضایی بین المللی آمده است که شرکت پیمانکار فضایی آر کی کی انجینیا (RKK Energia) استراتژی کسب درآمد از سفر توریستی به فضا را تنظیم کرده و این اقدام هم برای تامین هزینه های یکی از دو ماژولی بوده که این کمپانی در حال ساخت آن برای ISS است.

به صورت دقیق تر می توان گرفت که انجینیا قرارداد ساخت دو ماژول فضایی که یکی برای استفاده به عنوان آزمایشگاه فضایی بوده و دیگری، ایستگاه تامین انرژی است را در دست انجام دارد، اما دولت روسیه تنها قصد تامین مالی ساخت یکی از این ماژول ها را داشته و هزینه اتاقک دوم باید از روش دیگری تامین شود.

داخل اتاقک توریستی فضایی چهار محل خوابیدن با فضای 2 مترمکعب تعبیه شده و امکانات بهداشتی و پزشکی دیگری برای میهمانان فوق ثروتمندی که قصد اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی را دارند، در نظر گرفته شده است.

دی 7, 1396 10:36 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط