استقبال چشم گیر از هتل کپری قلعه گنج

در اخبار گردشگری منتشر شد؛ افزایش 30 درصدی میهمانان هتل کپری قلعه ‌گنج.

هتل کپری قلعه گنج کرمان نخستین هتل کپری در دنیا بوده که از تنه درخت خرما و شاخ و برگ ساخته شده است. این نوع خانه ها نماد شهرهای جنوبی کشور هستند که هتل کپری براساس آنها طراحی شده است.

هتل کپری قلعه گنج کرمان

هتل کپری قلعه گنج کرمان

جذابیت اقامت در هتل کپری به اندازه ای بوده که در اخبار از افزایش 30 درصدی میهمانان و مسافران این هتل نسبت به سال گذشته شنیده می شود.
به گزارش ویکی هتلز به نقل از ایسنا، مدیر هتل کپری قلعه‌ گنج با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 120 میهمان خارجی وارد این هتل شده‌اند که اکثر میهمانان خارجی این هتل سنتی از کشورهای آلمان، چین، اسپانیا، ایتالیا، هلند، آمریکا و انگلیس بوده‌ اند.

محمد جواد جهانپور  به راه ‌اندازی یک غرفه صنایع‌ دستی در محل این هتل سنتی اشاره و افزود: در این غرفه بیش از 50 نمونه صنایع ‌دستی حصیری به معرض نمایش و فروش درآمده است که توانسته هنردستی زنان و مردان این خطه از کشورمان را معرفی کند.

به گفته ی ایشان با راه‌اندازی غرفه ی صنایع ‌دستی در این هتل، 80 هنرمند صنایع‌ دستی مشغول به کار شدند و ماهیانه به طور متوسط هر تولید کننده بین 600 هزار تا یک میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کند.

جهانپور در ادامه گفت: در یکسال اخیر درآمد فروش صنایع‌ دستی بومی این منطقه در محل این هتل، بیش از 150 میلیون تومان بوده که پیش‌ بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به‌ علت افزایش میهمانان داخلی و خارجی افزایش یابد.

با توجه به موفقیت این ایده، طرح آموزش رایگان صنایع دستی در منطقه ی قلعه گنج به اجرا گذاشته شده است که در این راستا با ایجاد یک کارگاه صنایع ‌دستی و دعوت از مربیان داخل و خارج از استان، تاکنون بیش از 80 نفر از متقاضیان آموزش صنایع‌ دستی دیده‌اند که 40 نفر از آنها موفق به دریافت  کارت شناسایی و مهارت از اداره‌ کل میراث فرهنگی استان کرمان شده اند.

جهانپور در آخر به راه‌ اندازی موزه ی مردم‌ شناسی در محل هتل سنتی قلعه‌ گنج اشاره کرد و گفت: قصد داریم در این موزه اقلام و وسایل قدیمی مردم این منطقه را در معرض نمایش بگذاریم چراکه با راه ‌اندازی این موزه می‌ت وان به راحتی آداب و رسوم این منطقه را به گردشگران معرفی کرد.

دی 14, 1396 10:00 ق.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر

Comments are closed here.

مطالب مرتبط