رزرو 65 درصد از هتل های استان فارس توسط خارجی ها در 6 ماه دوم سال

به گزارش ایسنا، رئیس هیات مدیره ی جامعه ی هتلداران استان فارس، حسن سیادتان در خصوص خانه های مبله اجاره ای برای مسافران گفت: تنها ۲۳ واحد از این خانه ها مجوز رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گرفته‌اند. رشد قارچ‌گونه خانه مسافرها ضربه مهلکی به گردشگری و صنعت هتلداری وارد کرده است.
حسن سیادتان درباره ی وضعیت هتل های این استان اظهار داشت: امسال به نسبت سال گذشته ظرفیت هتل‌های این منطقه با ۱۰ درصد رشد در اسکان گردشگران خارجی روبرو بود که مطمئنا اگر تعداد هتل‌ها بیشتر بود، بیشتر هم پذیرش می‌شد، چون درخواست زیاد بود، ولی ظرفیتِ محدود، اجازه پاسخگویی نمی‌داد.

رزرو هتل های فارس توسط توریست های خارجی
وی افزود: ما از دولت درخواست کردیم زمان همایش‌های بین‌المللی و ملی را که همیشه با فصل ورود گردشگر تداخل داشت، جابجا کند که خوشبختانه امسال این اتفاق رخ داد و بیشتر ظرفیت هتل‌ها در اختیار مسافران و گردشگران قرار گرفت.
به گفته ی وی می توان گفت تقریبا 65 درصد از ظرفیت هتل های شیراز برای نیمه ی دوم سال رزرو شده است. سیادتان گفت: تقریبا ۶۵ درصد از ظرفیت هتل‌های سه، چهار و پنج ستاره رزرو شده‌اند که با توجه به این حجم تقاضا، ۷۰ درصد از ظرفیت اقامتی استان برای خارجی‌ها در نظر گرفته شده و ۳۰ درصد دیگر به ایرانی‌ها اختصاص یافته است.

تبدیل مهمانسراها به هتل

وی توضیح داد: درحال حاضر استان ۷۵ هتل، هتل آپارتمان و مُتل دارد که سعی شده برای جبران کمبود در این بخش، مهمان‌پذیرها را ارتقا داده و به هتل تبدیل کرد. این طرح از اواخر سال گذشته شروع شده و ۳ واحد، پس از ارتقاء کیفیت استانداردها و اجرای ضوابطی در این راستا، به هتل تبدیل شدند. در سال ۹۶ نیز این طرح ادامه خواهد داشت و اگر سایر مهمان پذیرها حاضر باشند بازسازی هایی را انجام دهند، درجه آن ها را نیز به هتل ارتقاء می دهیم.
به علاوه این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت ساخت و ساز هتل در استان فارس، گفت: درحال حاضر نزدیک به ۱۹ هتل در دست ساخت است که با توجه به روند پیش گرفته شده، احتمالا هر سال یکی دو واحد به ظرفیت اقامتی استان اضافه شود.

هتل های استان فارس
وی اضافه کرد: برای تشویق سرمایه‌گذاران به ساخت هتل لازم است برخی سنگ‌ها از جلوی پا برداشته شوند. هتل‌ها چند سالی است با پدیده خانه‌های استیجاری و خانه‌مسافرها دست به گریبان‌اند و از ناحیه آنها ضربه‌های مهلکی خورده‌اند.
او گفت: خانه‌مسافرها مثل قارچ در حال رشد هستند، بدون آن که کنترلی در کار باشد و درحالیکه ما باید امنیت مسافران را تامین کنیم، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در پی تشکیل شرکت مادر تخصصی است که این خانه‌ها را موجه جلوه دهد.
وی تصریح کرد: درست است که هتل کم داریم، اما نمی‌توانیم صورت این مساله را با خانه‌های اجاره‌ای و چادرهای مسافرتی پاک کنیم. باید کاری کرد که سرمایه‌گذار تشویق شود تا کمبودها را سریع‌تر برطرف کند. باید سازمان میراث فرهنگی و سایر وزارتخانه‌های مرتبط کنترل‌های خود را تشدید کنند.

خرداد 30, 1396 1:40 ب.ظ نوشته شده توسط : سمیرا ن

Comments are closed here.

مطالب مرتبط