رزرو تور ترکیه نوروزی در زمستان

معمولا در تعطیلات نوروز خانواده های ایرانی تورهای ترکیه را انتخاب می کنند تا حال و هوایی عوض کنند. هنوز در ماه آغازین زمستان هستیم اما از حالا شاهد تبلیغات تورهای ترکیه هستیم.

در این میان سهم آنتالیا از دیگر شهر های ترکیه بیشتر است چرا که ایرانیان به خاطر سواحل مدیترانه ای این شهر بیشتر ترجیح می دهند به آنتالیا سفر کنند.

آنتالیا دومین شهر ساحلی مدیترانه ای ترکیه که در امتداد ساحلی به طول 657 کیلومتر و بنادر و آثار باستانی مختلف مانند کاله ایچی، آبشار کورشونلی، و پلاژهای کنیالتی قراردارد که برخی از آنها مانند زانتوس در آثار یونسکو ثبت جهانی شده اند.

ساحل آنتالیا

اکثرا ایرانی هایی که به آنتالیا می روند حتما به خیابان میگروس برای خرید سر می زنند و در ساحل های زیبایی که برای لذت بردن از تفریحات آبی وجود دارد مانند ساحل لارا و کنیالتی به گشت گذار مشغول می شوند.

دیدنی و تفریحات آنتالیا:
پارک آبی آکوالند، پارک دلفین سیا لانیا، رودخانه کوپرچای، شهر باستانی آک سکی، قایق سواری، چتربازی، اسکی روی آب، حمام رومی ها، آمفی تئاتر آسپندوس، غار دامالاش، پارک ملی، موزه باستان شناسی، شهر باستانی الیمپس، پارک کارالیولو، مینی سیتی، ترمسوس مسجد محمد پاشا،مسجد مراد پاشا، توتک تپه بخشی از دیدنیهای آنتالیا می باشد.
اگر علاقمند به دیدن آبشار هستید به سمت بوردور در 28 کیلومتری آنتالیا بروید و آبشار دودن را که از چشمه های پینار باشی سرچشمه می گیرد را تماشا کنید غار160 هزار ساله کارائین در ۳۰ کیلومتری شهر ساحلی آنتالیا نزدیک کوه چان مقصد گردشگران مشتاق آثار کهن و باستانی آنتالیا است.

حمل و نقل در آنتالیا:
مسافرین آنتالیا برای حمل و نقل زمینی با بودن امکانات زیاد مانند اتوبوس و مینی بوس که با آنتالیا کارت Antalyakart و شارژ آن براحتی می توانید به هر نقطه شهر بروند البته اتوبوس های دریایی فقط در مسیر آنتالیا به کمر کار می کنند. در آنتالیا وسیله مانند ون مسافربری نیز موجود است که به آن دالموس می گویند.

سواحل مدیترانه

غذاهای لذید آنتالیا:
شهر ساحل مدیترانه آنتالیا با تنوع غذایی زیادی مانند کباب ساج، کباب تنوری، بورک و کوله، لابا، شاکشوکا و انواع سالادهای گیاهی و سالاد مخصوص پیاز از گردشگران آنتالیا پذیرایی می نماید.

دی 16, 1396 1:32 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط