ربات های کارمند هتل بیشتر می شوند

امروز تکنولوژی به اندازه ای پیشرفت کرده است که شرد پایش را در همه جا می توان دید. به نظر می رسد به زودی شاهد حضور گسترده ی ربات ها در همه ی کشور ها و در هر نقطه و صنعت باشیم.
این بار نوبت به صنعت هتلداری می رسد.
هتلی درست رو به روی مرکز همایش های لاس وگاس، جایی که نمایشگاه CES برگزار می شود، وجود دارد که تم آن تماما رنسانس است. جالب است بدانید که این هتل کارکنان ویژه ای دارد و آن چیزی نیست جز ربات ها.

 

نمایشگاه CES 2018 | ربات های کارمند هتل

در این هتل ربات های Relay که محصول کمپانی Savioke هستند، از سه ماه پیش تا به امروز مشغول کار هستند و به سرایداران کمک می کنند.
این دو ربات ” الویس ” و ” پریسیلا” نام دارند و قادرند سفارش های مشتریان را ثبت کنند، آسانسورها را فراخوانند، از آنها استفاده کنند و هنگامی که مهمانان در اتاق ها حضور دارند، با آنها تماس بگیرند.

ربات های Savioke به صورت خودکار و براساس یک نقشه از پیش تعیین شده حرکت می کنند و به همین خاطر، اگر به سیگنال وای فای یا LTE دسترسی نداشته باشند، با مشکلی مواجه نمی شوند.

حال پس از آنکه این کمپانی، تجربه ای سه ساله از ساخت ربات های مخصوص هتل داری را دارد، می تواند این قابلیت ها را بسط دهد.

این کمپانی امسال در نمایشگاه CES 2018 حاضر گشته و خبر از اضافه شدن قابلیت پرسه در هتل و یافتن نقاطی که از کیفیت پایین سیگنال وای فای رنج می برند و سپس گزارش آنها به واحد IT هنل خبر داده است؛ موضوعی که می تواند پاسخی برای یکی از متداول ترین شکایات مهمانان هتل ها باشد.

لازم به ذکر است که این کمپانی، هم اکنون مشغول تست قابلتی در این ربات ها هستند تا بتوانند سطل های زباله را بررسی و باقی مانده ی غذا ها را درون انها تشخیص دهند.

 

نمایشگاه CES 2018 | ربات های کارمند هتل
ربات های Relay از این پس می توانند چنین چیزهایی را تشخیص داده و به کارمندان اطلاع دهند؛ وظیفه ای که معمولاً به تیم امنیتی هتل ها در شب سپرده می شود.
ضمنا قرار است ربات های Relay بتوانند بنشینند و بایستند تا به این وسیله بتوانند با مهمانان خوش و بش کنند، برای آنها جوک بگویند و سفارش هایشان را به دست شان برسانند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هم اکنون، بیش از 70 ربات Relay در هتلهای سراسر جهان مشغول به کارند و این کمپانی به شدت در تلاش است که بر تعداد آنها بیفزاید. به گفته ی این کمپانی، فاز بتای قابلیت های جدید این ربات ها، از اواخر ماه جاری میلادی آغاز می شود و طی نیمه نخست سال میلادی جاری در دسترس عموم قرار میگیرد.

برای خواندن بیشتر در این باره به لینک زیر مراجعه کنید:

https://digiato.com/article/2018/01/12/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%AA%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4/

دی 23, 1396 5:00 ب.ظ نوشته شده توسط : هلیا هشیار
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط