راه اندازی هتل فضایی آئورا در سال 2021

اقامت در هتل های متفاوت و لوکس معمولا تفریح بسیاری از افراد است. برخی از افراد همه جای دنیا را زیر پا گذاشته اند و برای اقامت در هتل های عجیب و غریب هزینه زیادی متحمل شده اند.

گویا کره زمین به اندازه کافی جاذبه گردشگری نداشته و حالا ایده پردازان این عرصه پا را فراتر نهاده اند. ساخت یک ایستگاه فضایی برای اقامت توریست ها موضوعی است که از چند سال پیش مطرح شده اما حالا با جدیت دنبال می شود. و قرار است تا سال 2021 این هتل فضایی افتتاح شود.

هتل فضایی آئورا در مدار زمین قرار میگیرد و توریست های فضایی می توانند در آنجا اقامت کنند. بدون شک اقامت در چنین هتلی هزینه ای بالا میطلبد و به قول معرفو کسانی میتوانند به این سفر بروند که پولشان از پارو بالا می رود!

ایستگاه فضایی آئورا

ایستگاه فضایی آئورا

استارتاپ «Orion Span» در حال تلاش برای دست یابی به این ایده مهیج است. بنا بر گفته مسولین این استارتاپ هتل «ایستگاه آئورا» (Aurora Station) در سال 2021 به فضا ارسال می شود و یک سال طول می کشد تا از اولین میهمانانش پذیرایی کند.

این هتل قطعاً با تمام نمونه های روی زمین متفاوت خواهد بود؛ چه از لحاظ نوع اقامت و چه از نظر قیمت. در آئورا قطعاً نمی توانید درخواست تعویض ملحفه ها یا پتوهای خود را به کارکنان بدهید، ولی از سوی دیگر منظره ای که از پنجره های آن مشاهده می کنید، با تمام هتل های روی زمین متفاوت خواهد بود. قیمت این سفر فضایی برای مدت 12 روز، 9.5 میلیون دلار تمام می شود.

کمپانی Orion Span در حال حاضر مشغول کار روی معماری هتل است تا آن را تا حد ممکن به صورت ماژولار طراحی کند و همچنین به نحوی ساخته شود که استفاده از آن تا حد ممکن ساده باشد. در عین حال قرار است به گونه ای طراحی شود که تا حد ممکن به صورت خودکار عمل کند. البته قرار نیست امکان پیاده روی های فضایی برای میهمانان این هتل فراهم شود. با این حال امکان استفاده از اینترنت پر سرعت برای آنها فراهم خواهد شد.

هتل فضایی قرار است تنها اولین فاز از پروژه کمپانی Orion Span باشد. در ادامه این شرکت قصد دارد فضای هتل خود را گسترش دهد و امکان اجاره آن توسط سایر کمپانی ها را فراهم آورد.

در حال حاضر Orion Span از علاقه مندان مبلغی 80 هزار دلاری دریافت می کند تا آنها را در لیست انتظار افرادی قرار دهد که قصد دارند روزی به هتل فضایی ایستگاه آئورا سفر کنند.

فروردین 20, 1397 10:13 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط