دیدنی های تور مراکش

مراکش یکی از مهم ترین شهرهای کشور مراکش و مرکز استانی به نام مراکش تانسیفت الحوز است. به دلیل قرمز بودن اغلب ساختمان ها و بناها، آن را شهر سرخ یا «حمرا» می نامند.

این شهر جاذبه های بسیار زیادی برای دیدن دارد و گردشگرانی که به آثار تاریخی، فرهنگ و آداب و رسوم علاقه دارند، حتما باید سری به این شهر پرهیاهو بزنند. برخی جاذبه های دیدنی که می شود در تور مراکش از آنها بازدید کرد را در ادامه معرفی خواهیم کرد با ویکی هتلز همراه باید.

المراوید کوبا (Almoravid Koubba)
المراوید کوبا را می توان قدیمی ترین بنای تاریخی مراکش نامید که در قرن ۱۲ و در دوران سلطنت علی بن یوسف ساخته شده است. اگرچه دقیقا معلوم نیست از این بنا چه استفاده ای می شد، برخی از کارشناسان حدس می زنند که شاید وضوخانه ی مسجدی بود که زمانی در کنار این بنا قرار داشت. طراحی ساده ی بیرونی آن (ساختمانی چهار گوش با گنبدی روی آن) معماری و زیبایی جالب و بسیار زیبای آن را با سقفی پوشیده از نقوش المراوید، پوشانده است.

المراوید کوبا

المراوید کوبا

باغ ماژورل (Majorelle Gardens)
این باغ های سرسبز گرمسیری پر از گل های کاکتوس، درختان نخل و سرخس بوده و کار نقاشی به نام «ژاک ماژورل» است. این نقاش اهل شهر نانسی در فرانسه بود و به دلایلی (بهداشت و سلامتی) به مراکش آمده بود و به دلیل نقاشی زندگی مردم محلی مراکش، بسیار شهرت یافت. مشهورترین اثر او این باغ و نوعی رنگ آبی است که امروزه به نام آبی ماژورلی شناخته می شود.

گذرگاه باریک Tizi-n’Test
در کشور شلوغی که پر از مناظر جاده ای بسیار زیبا است، گذرگاهی مانند Tizi-n’Test در میان دیگر مکان ها برجسته تر به نظر می رسد. این جاده های پرپیچ و خم میان کوه ها به سمت جنوب مراکش، تارودانت (Taroudant) کشیده شده اند. این راه ها مجموعه ای گیج کننده از مسیرهای پرپیچ وخم است که ممکن است کسانی را که حس خوبی به ارتفاع ندارند، به لرزه بیندازد. مناظر کوهستانی در طول این مسیر، بسیار باشکوه است.

ایملیل
روستای کوهستانی بسیار زیبای ایملیل می تواند نقطه ی شروع گشت وگذار شما به سمت پارک ملی توبکال باشد. روستای ایملیل یک قلعه ی مرمت شده ی بسیار زیبایی هم دارد که امروزه به یکی از بهترین هتل های این منطقه تبدیل شده و نقش بسیار مهمی در فیلم مارتین اسکورسیزی به نام «Kundun» ایفا کرده است.

ایملیل

ایملیل

پارک ملی توبکال (Toubkal National Park)
بلندترین کوه مراکش (و شمال آفریقا) در این پارک ملی قرار دارد. اگر دوست ندارید به قله ی 4167 متری توبکال صعود کنید، می توانید در ارمد (Aremd) از روستایی به روستای دیگر رفته و به تماشای بهشت زمینی بنشینید. در این منطقه می توانید بدون بالا رفتن از کوه باشکوه ترین مناظر و طبیعت را مشاهده کنید. این منطقه در ۵۷ کیلومتری جنوب مراکش قرار گرفته است.

باغ آگ دال
پشت کاخ سلطنتی مراکش، باغ آگ دال با درختان پر از میوه قرار دارد. بسته به فصلی که شما در آن به مراکش سفر می کنید، می توانید پرتقال، انجیر، انار و زیتون هایی را می بینید که از شاخه های درختان آویزان است. مسحت این باغ حدود 400 هکتار است و برای اولین بار در قرن ۱۲ ایجاد شده است.

دی 17, 1396 1:59 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط