دلیل اصلی مسمومیت در هتل های مشهد چیست؟

همواره خبرهایی از مسموم شدن تعدادی از افراد در هتل های مشهد، زائرین این شهر مذهبی را نگران میکند، که در چه هتلی ساکن شوند تا مسموم نشوند.

وقتی صحبت از تعداد بالای مسمومیت ها در هتل های مشهد میشود. مسئولین اتحادیه هتلداری این شهر میگویند جای هیچ نگرانی نیست!

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی، معتقد است: «این تعداد مسمومیت با توجه به جامعه آماری هتل های مشهد، غیرطبیعی نیست.»

چندی پیش بود که 55 مسافر در مشهد به علت مصرف غذای آلوده، مسموم و به بیمارستان منتقل شدند. سال قبل هم هشت دانش آموز دچار حادثه ی مشابهی شده بودند، دو سال پیش هم ۲۲ مسافر سعودی و بحرینی بر اثر مسمومیت ناشی از سم پاش هتل راهی بیمارستان شدند. سال ۹۲ هم ۲۸ مسافر در یک هتل آپارتمان بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن راهی بیمارستان شدند …

این ها اخباری است که در سطحی فراگیر از مسمومیت زائران در هتل های مشهد منتشر شده است. دست کم سالی یک بار چنین حادثه ای در این شهر رخ می دهد، اما محمد قانعی – رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی – با یادآوری این که بیش از ۵۷ درصد اماکن اقامتی کشور در شهر مشهد است، اعتقاد دارد: این تعداد حادثه ی مسمومیت در این حجم از اقامتگاه، چندان غیرطبیعی نیست.

او میگوید: طبق تحقیقات انجام شده، بیشتر مسمومیت هایی که در اماکن اقامتی مشهد رخ داده، به سیستم هتلداری مشهد ارتباطی نداشته و عوامل خارجی نیز در آن دخیل بوده است.

وی همچنین گفت: در هتل ۴ ستاره ای که اخیرا اعلام شد حدود ۵۰ مسافر آن مسموم شده اند نیز بررسی و مشخص شد که ۹۷۰ مسافر در آن اسکان همزمان داشته اند، چگونه سایرین دچار این حادثه نشدند و فقط آن ۵۰ نفر مسموم شدند. ضمن آن که مسمومیت آن ها نیز حاد نبوده و بلافاصله از بیمارستان مرخص شده اند.

قانعی در عین حال به نظارت هایی که بر اقامتگاه های مشهد صورت می گیرد، اشاره کرد و افزود: این نظارت ها به صورت صنفی و بهداشتی صورت می گیرد، نظارت اتحادیه نیز خیلی جدی است، حتی برای صدور مجوز و پروانه کسب منتظر نتیجه استعلام ها از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره بهداشت، اماکن، دامپزشکی، پلیس امنیت ملی و سایر دستگاه ها می مانیم و تا زمانی که تاییدیه نگیریم مجوزی نمی دهیم. این نظارت ها همیشه بوده است.

شهریور 8, 1396 9:23 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط