دانستنی های سفر به بلغارستان

از آنجایی که خرید تور بلغارستان تابستان کم هزینه تر از سایر کشورهای اروپایی است. سفر به بلغارستان برنامه بسیاری از خانواده های ایرانی برای گذراندن تعطیلات تابستانی است.

بلغارستان علاوه بر اینکه یکی از مقاصد محبوب تابستانی به شمار می رود، یکی از اعضای اتحادیه اروپا نیز می باشد که همین امر موجب می شود در زمینه امنیت، سلامت غذا و زیرساخت قابل پیش بینی باشد.

سفر به بلغارستان

سفر به بلغارستان

ویزای بلغارستان

در حال حاضر ایرانی ها برای سفر به بلغارستان به ویزا نیاز ندارند. بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را داشتید حتما شرایط و مدارک مورد نیاز برای سفر به بلغارستان را از آژانس مربوطه بپرسید و مدارکتان را طبق گفته های آنها آماده کنید. گرفتن ویزای بلغارستان اصلا سخت نیست فقط کافیست در زمانبندی خود دقت داشته باشید و مدارکتان را سر وقت به سفارت برسانید.

واحد پول و تبدیل ارز

در هر کشوری بهتر است پول رایج آن کشور را برای خرید بهمراه داشته باشید، در بلغارستان نیز اینچنین است. واحد پول بلغارستان لو (Lev) است که اختصارا آن را با (BGN) نشان می دهند. شاید در برخی فروشگاه ها از شما یورو یا دلار قبول نکنند پس بهتر است پیش از اینکه به خرید بروید یا بخواهید به گشتن در شهر بپردازید در صرافی ها پولتان را تبدیل کنید.

غذا در بلغارستان

همانطور که گفته شده بلغارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است بنابراین می بایست از قوانین سلامت غذاها پیروی کند و همین موجب می شود شما اطمینان داشته باشید غذاهایی که در این کشور می خورید چه غذاهای خیابانی چه غذاهای رستوران های لوکس از سلامت و بهداشت بالایی برخوردار هستند.

طبیعت بلغارستان

طبیعت بلغارستان

طبیعت گردی در سفر به بلغارستان

بلغارستان پارک های ملی زیبا و کوههای بکر و تماشایی دارد، اما اگر برای تفریحاتی همانند کوهنوردی می خواهید به این کشور سفر کنید مطمئن شوید بیمه مسافرتی شما موارد اورژانسی و نجات در کوهستان ها را نیز در بر می گیرد چرا که اگر بر حسب اتفاق در منطقه ای دور افتاده گیر بیفتید ممکن است مجبور شوید هزینه هنگفتی بابت نجات و کمک بپردازید.

تیر 2, 1397 10:51 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط