دانستنی هایی درباره پاریس

فرانسه به عنوان بزرگ ترین کشور اروپا به مهد فرهنگ، هنر و گل معروف است. با رزرو تور اروپا فرانسه می توان در خیابان های معروف پاریس قدم زد و از جاذبه های توریستی آن دیدن کرد.
فرانسه با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک داشته و این کشور در هر سال به طور متوسط 45 میلیون گردشگر را به خاک خود راه می دهد.
پایتخت فرانسه، پاریس، سرسبزترین شهر اروپا است. پاریس را به عنوان شهر نور هم می شناسند. مرکزیت علمی این شهر و البته روشنایی زیادش در شب دلیل این نامگذاری است.
مردم فرانسه منوی رنگارنگ و متنوع دارند، به طوری که وقتی در این شهر قدم می زنید، از نژادهای مختلف و با پوست های رنگارنگ در این شهر مواجه می شوید.

به همین سبب، در شهر پاریس تجمیع رستوران های مختلف از ملل متفاوت را می توان در کوچه پس کوچه های شهر به خصوص در نزدیکی کلیسای نوتردام دید.

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام

مرکز شهر، در نزدیکی دانشگاه سوربن، پایگاه متفکران و روشنفکران است. کلیسای سکره کور بلندترین نقطه پاریس است که بعد از نوتردام به عنوان دومین عمارت مذهبی پاریس شناخته می شود. معروف ترین جاذبه گردشگری پاریس، برج ایفل است که به عنوان نماد این شهر شناخته می شود. موزه لوور، نوتردام، قلعه باستیل، خیابان شانزالیزه، قلعه دوشانژ از دیگر جاذبه های پایتخت فرانسه محسوب می شوند.
در خارج از شهر پاریس هم اماکن دیدنی زیادی وجود دارد: ورسای، مقبره صادق هدایت، غلامحسین ساعدی، پروست، شوپن و غیره. همچنین شهربازی معروف پاریس که در 3 کیلومتری این شهر قرار دارد، جای جذابی برای کودکان است. این شهربازی با الهام از کارتون های والت دیزنی ساخته شده است.

کاخ ورسای

کاخ ورسای

قلعه باستیل

قلعه باستیل

 

آذر 7, 1395 6:00 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط