خیز سرمایه گذاران ترکیه برای ساخت هتل در ایران

علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست خبری خود با رسانه های خارجی در ایران در پاسخ به خبرنگاران درباره سرنوشت ساخت 10 هتل 5 ستاره از سوی سرمایه گذاران ترکیه ای گفت: تفاهم نامه ای بین سازمان ما با وزارت فرهنگ ترکیه وجود دارد و بر اساس آن سرمایه گذاران ترکیه ای 10 هتل در ایران می سازند.

این مساله انجام می شود و دیداری که با وزیر وقت ترکیه داشتیم قرار بر این شد بند نفاهم نامه اجرایی شود.

به گفته مونسان مقرر شد ایران 10 مکان برای ساخت هتل در نظر بگیرد و سرمایه گذاران ترکیه ای سفری به ایران داشته باشند و مکان ها را ببیند.

هتلداری

ساخت هتل در ایران توسط سرمایه گذاران ترکیه

مونسان با اشاره به اینکه ورود گردشگر ترکیه ای به ایران 28 درصد رشد داشته است گفت: ما در امر تبیلیغات در ترکیه باید بیشتر کار کنیم و تا به نقطه توازن تعداد گردشگر برسیم. با تدابیر و ارائه تسهیلاتی که از موضوعاتی بود که بین ما و طرف ترکیه ای صحبت شد تا کنون 28 درصد رشد گردشگر ترکیه ای به ایران داریم.

معاون رئیس جمهوری ایران همچنین درباره تاثیر بازگشت تحریم ها بر سرمایه گذاری خارجی توضیح داد: تحریم ها، یکجانبه از سوی آمریکاست. بسیاری از کشورها از جمله ترکیه از آن تبعیت نمی کنند. بنابراین مشکلی برای سرمایه گذران وجود ندارد.

در حقیقت با تجربه تحریم های قبل که از سوی سازمان ملل بود و حجم گسترده داشت تاثیر زیادی در گردشگری ما نداشت. الان هم از امریکا توریست زیادی نداریم. اختلالاتی در ابتدا با فضای تبلیغاتی ایجاد می شود که به نظر می رسد گذراست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران درباره لغو شدن پروازهای مستقیم اروپایی بعد از بازگشت تحریم ها و اثرش بر توریسم ایران گفت: خطوط هوایی مستقیم به ایران خیلی زیاد نبودند که حال بخواهند تاثیر زیادی بگذارند. البته خط هوایی ترکیش ایرلاین که به نقاط زیادی از دنیا پرواز دارد در کنار ایران ایر مسافران خارجی زیادی را به ایران می رساند.

مرداد 22, 1397 2:00 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط