خانه های اقامتی غیرمجاز، آفتی برای هتلداران پایتخت

اگر این روزها پای درد و دل هتلداران پایتخت بنشینید یکی از گِله هایشان مربوط به خانه های اقامتی غیر مجاز میشود. از آنجا که تعداد این خانه ها روز به روز در حال افزایش است. و از طرفی قیمت پایینی نسبت به هتل دارند توریست ها ترجیح می دهند در این خانه ها اقامت کنند تا در هتل!

چندی پیش مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: خانه های اقامتی غیرمجاز آفتی برای هتلداری پایتخت شده است و برای جلوگیری از تبلیغات این مراکز در فضای مجازی نیازمند همکاری پلیس فتا هستیم.

خانه های اقامتی

خانه های اقامتی

مجید مهدوی، در جلسه نشست با رئیس و نمایندگان اتحادیه هتلداران و هتل آپارتمان های پایتخت که هشتم اسفند برگزار شد گفت: به دلیل عدم نظارت در خانه های اقامتی غیرمجاز اصول اولیه نظیر بهداشت و امنیت رعایت نمی شود و فعالیت این افراد موجب صدمه به اعتبار صنعت هتلداری پایتخت می شود.

او در پاسخ به درخواست هتلداران در بخشودگى مالیاتی برای هتل هایی با ضریب اشتغال کمتر از 70درصد گفت: نحوه پرداخت مالیات توسط قانون گذار وضع شده است که باید به عنوان یک درخواست صنفی به ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری و معاونت گردشگری این سازمان انتقال داده شود تا به نحوی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گیرد. البته موضوع معافیت های مالیاتى مدتى است توسط معاونت گردشگرى کشوردرحال بررسى است.

بخشی از موانع و مشکلات هتلداران که در نشست اتاق فکر مطرح شد نیازمند طرح در جلسه برنامه ریزی استانداری تهران است که این موضوع به نماینده سازمان برنامه ریزی استانداری تهران که در جلسه حضور داشت منتقل شد.

برای برخورد با گردانندگان خانههای اقامتی غیر مجاز در پایتخت پلیس فتا هم قول همکاری داده است.

سوئیت

سوئیت

اسفند 27, 1396 9:34 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط