خانه هانگ نگا؛ مهمانخانه دیوانه ویتنام

هتل های عجیب و غریب مورد توجه بسیاری از گردشگران هستند یکی از این اقامتگاه ها که در ویتنام ساخته شده هر کسی را حیرت زده می کند.

خانه هانگ نگا یک اقامتگاه بسیار عجیب و غریب در ویتنام است که از نمای بیرونی گرفته تا نمای داخلی آن، قواعد یک خانه استاندارد را شکسته و به یک اثر سورئال تبدیل گشته است.

زمانی که سبک سورئال وارد هنر شد، بسیاری از آثار هنرمندان مانند نقاشان به این سبک، تغییر جهت دادند و با پیدایش این سبک در هنر معماری، مهندسان معمار جهان شروع به ساخت خانه هایی کردند که به سبک سورئال ساخته می شدند. خانه هانگ نگا هم یکی از آن خانه هایی است که به این سبک طراحی شده است. این مهمانخانه که به خانه دیوانه مشهور است، یک اقامتگاه جالب و هیجان انگیز است که هنر زیبای سورئالیسم در آن پیداست.

خانه هانگ نگا در ویتنام

خانه هانگ نگا در ویتنام

در این مهمانخانه، اتاق های مجسمه کاری شده وجود دارد که توسط پل های بسیار باریک به بیرون و به یک محلی شبیه به گلخانه متصل می شوند. این گلخانه که به صورت آبشاری درست شده است، اشکالی دارد که شبیه به لاوای کوه های آتشفانی با رنگ های جیغ و عجیب و غریب است.

پنجره های این خانه شبیه به تارهای عنکبوت است و همه چیز به گونه ای درست شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد. علاوه بر این ها میله های دستی موجود در خانه هانگ نگا شبیه به درختان تاک جنگلی است.

ایده اولیه این بنا توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا (Mrs Dang Viet Nga) آغاز شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد و خانه های زیادی در شهر دالات ویتنام ساخته است که بسیاری از آن ها معروف هستند.

ساختمان به طور کلی شبیه به یک درخت است که فاکتورهای طبیعی گوناگونی در آن به کار گرفته شده تا مردم با آن ارتباط برقرار کنند.

نمای خارجی این مهمانخانه، یک 5 طبقه را نشان می دهد و در آن پنجره هایی مشاهده خواهید کرد که اصلا شبیه به پنجره های معمولی نیستند و ساختاری غیر عادی دارند. علاوه بر اینها، ساختارهای شاخه ای را می بینید که تا سقف رشد کرده و انگار به سمت آسمان می روند.

خانه هانگ نگا

خانه هانگ نگا

افرادی که از این مهمانخانه بازدید کرده اند، آن را یک «خانه افسانه ای» خوانده اند که انگار چیزی میان کارهای نقاش معروف سورئال، سالوادور دالی و کارهای والت دیزنی است. برخی از گردشگران نمای آن را رویایی می دانند و می گویند که این قبیل معماری ها باید در سراسر جهان باشد. برخی دیگر نیز اعتقاد دارند که این ساختمان به قوی شدن قوه تخیل انسان کمک می کند.

فروردین 30, 1397 11:00 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط