حبس و جریمه نقدی نصیب جوان ایرانی در سفر به مالزی شد

سالها است که مالزی به یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان بدل شده است. در این سفر هیجان انگیز شما برای خرید تور مالزی با هتل 4ستاره نیازی نیست هزینه ی بسیار بالایی پرداخت کنید، شما می توانید با حداقل هزینه راهی سرزمین سرسبز مالزی با آسمان خراشهای باشکوه بشوید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. اما این سفر برای شما می تواند بسیار پرچالش باشد، اگر قوانین حاکم در این کشور را ندانید. یکی از آنها قانون استعمال دخانیات در خطوط هوایی این کشور است.

خطوط هوایی مالزی و قوانین حاکم

خطوط هوایی مالزی و قوانین حاکم

طبق مقررات حمل و نقل هوایی مالزی، استعمال دخانیات در خطوط پروازی این کشور ممنوع بوده و سرپیچی از آن با مجازاتهای سنگینی از قبیل حبس و جریمه ی نقدی همراه است. بر این اساس روی 23 آگوست مصادف با اول شهریور ماه یک جوان 35 ساله ی ایرانی به دلیل عدم اطلاع از این قوانین سرسختانه، اقدام به کشیدن سیگار در دستشویی هواپیما نمود و توسط دادگاهی در مالزی به حبس و جریمه ی نقدی محکوم شد.
این جوان ایرانی که در روز مذکور مسافر خطوط هوایی ایر آسیا در مسیر انتقالی از کوالالامپور به هلند بوده، حین استعمال دخانیات در دستشویی هواپیما لو رفته و توسط دادگاه به دو روز زندان و پرداخت جریمه ی نقدی دو هزار و 500 رینگ یعنی حدود 590 دلار محکوم می شود. این اتفاق روز اول شهریور ماه رخ می دهد که امروز 4ام شهریور ماه حکم این مسافر بخت برگشته ابلاغ می شود.
طبق قوانین حمل و نقل هوایی مالزی، مجازات چنین عملی تا یکسال زندان و پرداخت جریمه ی نقدی تا دو هزار و 500 رینگیت است که خوشبختانه حکم زندان این جوان ایرانی تنها دو روز در نظر گرفته شد که از روز دستگیری یعنی همان اول شهریور اعمال شد.
اما در همان روز یک نوجوان بخت برگشته ی 18 ساله نیز که ملیتش مشخص نیست، در دام چنین بی احتیاطی ای در خطوط پروازی مالزی افتاد. این نوجوان با نام جوشوآ لینگ یو هان در پروازی در مسیر سیبو فیلیپین به کوالالامپور مالزی به اتهام کشیدن سیگار دستگیر و به هزار و 500 رینیگت (حدود 350 دلار) جریمه ی نقدی و دو روز زندان محکوم شد.
لازم به ذکر است خبر مربوط به جوان ایرانی حسابی رسانه ای شد و تصویر و نام او در برخی از رسانه های انگلیسی زبان مالزی منتشر شد. این خبر به گردشگران تور مالزی و  مسافران سایر کشورهای خارجی اخظار می دهد قبل از سفر قوانین مربوط به آن کشور را خوب مطالعه کرده تا سفرتان گرفتار قانونهای این چنینی نشوید.

شهریور 4, 1396 12:30 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط