جزایر دیدنی سیسیل

همراهی با تور گردشگری قاره ی اروپا می تواند ما را به کشور ایتالیا و از آن جا به جزایر دیدنی سیسیل ببرد. سیسیل در قسمت جنوبی ایتالیا واقع شده و با داشتن مساحتی در حدود 25711 کیلومتر مربع بزرگترین جزیره ی ایتالیا می باشد. مشهورترین قوم هایی که در سیسیل اقامت کرده اند، یونانی ها می باشند که با ورود به این جزیره تمدن یونانی را برپا کرده و دست به ساخت شهرهای متعدد زدند. شهرهای مسینا، سیراکوس، آگریگنت و کاتانیا در زمان مهاجرت یونانی ها به سیسیل ساخته شدند. اما پیش از یونانی ها سیکانرها، سپس سیکولرها و پس از آن فنیقی ها در سیسیل روزگار می گذراندند.

هتل در سیسیل / villa neri resort

اگر شانس خوب سفر به ایتالیا و بازدید از جزیره ی سیسیسل را پیدا کنید، برای اقامت در این جزیره هتل های لوکسی را می توان پیشنهاد داد. برای مثال هتل Villa Neri Resort که هتلی 5 ستاره است، از گزینه های بسیار خوبی به شمار می آید. این هتل دارای 25 اتاق بوده و در محوطه ای بسیار زیبا واقع شده است. رستوران هتل به صورت 24 ساعته باز بوده و در هر زمانی که مایل باشید می توانید از غذاهای فوق العاده ی ایتالیایی در این رستوران لذت ببرید. استخر سرپوشیده، استخر روباز، سونا، جکوزی، حمام ترکی، ماساژ، اسپا، بخش نگهداری کودکان، اینترنت وای فای و… از امکانات هتل Villa Neri Resort هستند. این هتل در سال 2011 ساخته شده و می توان آن را هتلی لوکس و تازه تاسیس دانست.

هتل در سیسیل / villa neri resort

هتل در سیسیل / villa neri resort

هتل در سیسیل / villa neri resort

هتل در سیسیل / villa neri resort

جاذبه های گردشگری سیسیل

وقتی به سیسیل سفر می کنید، نمی باید زمان زیادی را در هتل بگذرانید، زیرا این  منطقه به حدی زیبا و دارای دیدنی های مختلف است که هر قدر بگردید، زمان کم خواهید آورد.
کوه اتنا با داشتن ارتفاعی معادل 3320 متر یکی از دیدنی های معروف سیسیل است. این کوه در واقع بلندترین آتشفشان فعال اروپا می باشد.
دره ی معابد از هنرمندانه ترین یادگاران فرهنگ یونان باستان است. این دره برای مردم ایتالیا از احترام ویژه ای برخوردار است. کلیسای جامع پالرمو کلکسیون کاملی از سبک های مختلف معماری ست که در یک نقطه جمع شده اند.
مکان دیدنی دیگر گورستان پانتالیکا می باشد. این گورستان 5000 قبر از قرن هفتم تا قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح را در خود جای داده است. گورستان پانتالیکا جزء میراث جهانی یونسکو می باشد و از این جهت ارزش زیادی دارا می باشد.
ویلای رومی رومانا دل کاساله، ویلای فوق العاده مملو از عجیب ترین و خالص ترین موزائیک های جهان است. شما می توانید ساعت ها برای تماشای جزئیات این موزائیک ها زمان صرف کنید. رومی ها و یونانی ها در ساخت آمفی تئاترها مشهور بوده اند. آمفی تئاتر یونانی تائورمینا نیز یکی از ساخته های یونانی بسیار ارزشمند در سیسیل می باشد. بخشی از این آمفی تئاتر تخریب شده است اما هنوز فرم و شکل خود را به خوبی حفظ کرده است.
کلیسای کاتانیا، شهر یونانی سلینانته در جنوب سیسسیل و کلیسای جامع سیراکوزا از دیگر جاذبه های گردشگری سیسیل هستند.
کشور ایتالیا از دیدنی ترین کشورهای اروپا می باشد و در نقطه نقطه ی این کشور می توانید مکان های دیدنی و مناظر بدیع و رویایی را مشاهده کنید. مردم ایتالیا مردمی هنردوست و خوش قریحه هستند و این سرزمین مهد پرورش هنرمندان بسیاری در عرصه های مختلف می باشد. نقاشان معروف ایتالیایی در سراسر جهان مشهور هستند و همین طور موسیقی دانانی که از این سرزمین برخاسته اند.
رستوران های بسیاری در سیسیل وجود دارند که در آن ها می توانید غذاهای خوش طعم بومی این منطقه را که تلفیقی از آشپزی عربی، یونانی و اسپانیایی ست بچشید. ادویه هایی که آشپزخانه های سیسیلی استفاده می کنند بسیار معطر و خوشمزه می باشند.

تیر 22, 1395 6:41 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط