تکمیل زنجیره هما در کشور تا 100 هتل دنبال می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اشتغال ویژه هتلداری و صنعت گردشگری در کشور، این وزارتخانه تکمیل زنجیره هتل های هما را تا 100 هتل با بهره گیری از منابع فاینانس خارجی دنبال می کند.
علی ربیعی روز جمعه در حاشیه افتتاح طرح بازسازی هتل شماره یک هما در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: توقف 13 ساله فعالیت هتل شماره یک هما در مشهد که از هتل های قدیمی این شهر بود باعث ناراحتی مردم این شهر شده بود.

هتلهای هما
وی اظهار کرد: یکی از برنامه های اشتغال وزارت کار در استان خراسان رضوی، گردشگری مبتنی بر هتل های بزرگ و گردشگری مبتنی بر روستاها و شهرهای کوچک است که در این زمینه منابع ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.
وی گفت: زنجیره ای از گردشگری هتل تا گردشگری های کوچک روستایی، بوم گردی، گردشگری مذهبی، طبیعت گردی، باستان گردی و گردشگری سلامت در استان خراسان رضوی دنبال می شود تا گردشگران به ویژه گردشگران عرب با بهره گیری از گردشگری مذهبی از سایر بخشهای گردشگری به ویژه گردشگری سلامت در این استان بهره مند شوند.
ربیعی افزود: در سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیلاتی از صندوق توسعه ارزی در قالب وام های ارزان قیمت برای هتل داری و گردشگری در نظر گرفته شده تا افرادی که می خواهند هتل بسازند از این تسهیلات بهره مند گردند.
وی اظهار کرد: راهبرد فعلی این وزارتخانه در بخش اشتغال در حوزه گردشگری، برنامه ریزی برای توسعه گردشگری هتل است تا بتوان از این مزیت ضریب اشتغال هتل ها را تا 80 درصد افزایش داد.
وی گفت: افزایش ضریب اشتغال هتل ها نیازمند برنامه ریزی جامع و سراسری است که در این راستا ترتیبی اتخاذ شده که بازنشستگان و کارگران با بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت وزارت کار در فصولی که هتل ها مشتری کمتری دارند، از این هتل ها بهره گیرند.
ربیعی افزود: بهره گیری بازنشستگان و کارگران از تسهیلات ارزان قیمت از طریق ‘کارا کارت’ یا کارت خرید اعتباری خواهد بود که با استفاده از این کارت و تسهیلات بانک رفاه کارگران به مناطق زیارتی و سیاحتی سفر کرده و از سکونت در هتل ها بهره مند خواهند شد.
وی اظهار کرد: بهره گیری سایر اقشار مردم از تسهیلات سفر و اقامت در هتل ها نیز از سوی وزارت کار در حال پیگیری است.

تیر 31, 1396 11:50 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط