توسعه گردشگری در گروی جذب سرمایه های بورس

رئیس اتحادیه هتلداران اصفهان با تأکید بر اینکه برای توسعه صنعت گردشگری و هتلداری نیازمند جذب سرمایه به خصوص از طریق بورس هستیم، گفت: عمده هتل های ما مربوط به بخش خصوصی هستند و ممکن است تمایلی برای ورود به بازار سرمایه نداشته باشند.

مهدی نریمانی اظهار داشت: ورود به فرابورس و مباحث کلان اقتصادی بسیار خوب است چرا که بخش خصوصی ریشه قوی تری در اقتصاد پیدا می کند و موجب ارتقای سرمایه و به روز شدن صنعت گردشگری خواهد شد.

وی با بیان اینکه عمده هتل های ما مربوط به بخش خصوصی هستند و ممکن است تمایلی برای ورود به بازار سرمایه نداشته باشند، تأکید کرد: به طور قطع بخش خصوصی پیش از ورود به بازار سرمایه باید توجیه شده و از منافع این کار مطلع شود.

وی با اشاره به اینکه در اصفهان تنها چند هتل از جمله هتل عباسی، عالی قاپو و سوئیت مدیریت دولتی دارند، بیان داشت: اگر سایر هتل ها خواهان ورود به فرابورس باشند باید از سوی اداره دارایی و هم بانک مرکزی به این بخش ورود پیدا کنند و از سوی این بخش ها امتیازات ورود به بازار سرمایه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی مشخص شود.

نریمانی افزود: برای تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی صنعت گردشگری نیازمند توجیهات لازم از سوی بورس از طریق برگزاری جلسات مختلف و ارائه مشاوره های لازم هستیم تا این نگاه به صورت فراگیر در تمام هتل های کشور پیاده شود.

شهریور 30, 1396 11:17 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط