تور گردشگری دبی

کشور عمارات متحده عربی همسایه جنوبی ایران، یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است. امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ نشین کوچک به نام های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین است. پایتخت این کشور ابوظبی است.

در بین این هفت منطقه، دبی بیشترین جمعیت را دارد. و در کشور ما بسیار شناخته شده تر از بقیه شیخ نشین ها است. دبی در سالهای اخیر بر روی گردشگری تمرکز زیادی داشته. و آژانس های مسافرتی ایران هر ساله گردشگران زیادی در قالب تور دبی به این شهر امارات راهی می کنند.

اما دبی چه دارد که این همه مورد توجه گردشگران قرار گرفته؟

حمل و نقل

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

اولین موردی که می توان به آن اشاره کرد سهولت در حمل و نقل است. فرودگاه بین المللی دبی که از بهترین ناوگان هوایی برخوردار است. امکان خرید بلیت هواپیما برای اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی به راحتی در دسترس مسافرین قرار می دهد.

دبی در محل تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می باشد. بیشتر پایتخت ها و شهرهای مهم پروازهای مستقیم به دبی را دارند. بیش از 80 خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی می رود و از آنجا برمی گردد که موجب شده یکی از شلوغ ترین فرودگاه هاى دنیا شود.

فرودگاه بین المللی دبی دارای یک مرکز خرید می باشد. این فرودگاه جوایز بسیاری به خاطر طراحی و سرویس عالی اش برده است.

پارک های شهر دبی

دبی بوستان های فراوانی دارد که می توان به پارک های زیر اشاره کرد: پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک جمیرا، پارک القوز، پارک زعبیل، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر: (این پارک در اقصی شرق دبی، و در مرز امارت شارجه قرار دارد) .

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار ما بین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد.

با بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی که بیشتر آن ها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازدید کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند.

طراحی هنرمندانه وسیله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای را برای تمامی سنین به همراه می آورد. شما می توانید حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کیلومتر در ساعت بدون دیدن کوچکترین آسیبی تجربه نمایید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) است. که یک سقوط نفس گیر 33 متری همراه با یک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نماید.

رستوران المنتها

رستوران المنتها در ارتفاع 200 متری

رستوران المنتها در ارتفاع 200 متری

یکی از رستوران های دیدنی دبی به نام المنتها است، که در ارتفاع 200 متری واقع شده و منظره ای از دبی را به نمایش می گذارد. و توسط یک پایه از هر دو طرف دکل محافظت می شود و توسط یک آسانسور شیشه ای دسترسی به آن ممکن می شود.

هتل برج العرب

هتل برج العرب

هتل برج العرب

ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده است. کوچک ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند.
صاحبان هتل آن را ۷ ستاره می خوانند، اما در واقعیت بیشتر سازمان های رتبه دهنده تنها تا ۵ ستاره رتبه می دهند. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا ساخته شده.

برج خلیفه دوبی

برج خلیفه دوبی

برج خلیفه دوبی بلندترین برج جهان

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده است.

برج خلیفه در روز چهارم ژانویه ۲۰۱۰ گشایش یافت. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده است.

گل صحرایی اصلی ترین ایده ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحدها می دهد ، همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

برای کسب اطلاعات در مورد تور دبی به این آدرس مراجعه کنید.

اردیبهشت 10, 1396 11:00 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط