تور کانادا به همراه جاذبه های مونترال

برای سفر و گردشگری شخصا یا با تور کانادا، آشنایی قبلی با جاذبه ها و طبیعت گردشگری بخصوص آشنایی با عجایب 7 گانه آن الزام است. کانادا دومین کشور پهناور جهان هر ساله گردشگران بسیاری را جذب می کند. در گردشگری خود حتما به مونترال سفر نمائید.

http://www.parmidatours.com/tour/canada

مونترال شهری بسیار دیدنی و مملو از اماکن دیدنی و جاذبه گردشگری در کانادا است. البته این شهر دارای پشتوانه تاریخی چند هزار ساله همانند شهر های اروپایی نیست و به دنبال آن میتوان گفت بیشتر جاذبه های زیبای این شهر طبیعت منحصر بفرد آن است.

بافت قدیمی – Old Montreal

محله بسیار زیبا بافت قدیمی شهر مونترال (Old Montreal – Vieux Montréal) در نزدیکی مرکز شهر مونترال با دیدنی ها و رویدادهای متتنوع یکی از جذابترین جاذبه های توریستی شهر مونترال است. بسیاری از مردم و گردشگران که به بازدید شهر مونترال می آیند مقصد خود را به منظور بازدید، این منطقه را انتخاب می کنند.

برای لمس و حس حال و هوای صمیمی و منحصر به فردی از خیابان های باریک با کف سنگ فرش، محصور شده در میان ساختمان های قرن 17 تا 19 و رستوران های قدیمی با سبک فرانسوی این منطقه دیدن کنید. همچنین شما می توانید موزه های تاریخ و بندر قدیمی شهر مونترال به عنوان محل مناسبی برای قدم زدن و تفریح انتخاب نمائید.

 پیشنهاد می شود که از قبل فستیوال ها و رویدادهای این منطقه آگاه گردید و از نمایش ها و همچنین اجرای زنده هنرمندان خیابانی در هوای آزاد لذت ببرید. دسترسی این محله به مرکز شهر (Downtown) مونترال و همچنین محله چینی ها(China Town) بسیار ساده است. از جمله جشنواره ها و فستیوال های برگزار شده در این شهر:

جشنواره‌ی تئاتر آمریکا، جشنواره‌ی برف، جشنواره‌ی چراغانی مونترال، جشنواره‌ی بین‌المللی موزاییکولتور، فستیوال فیلم جهانی، فسیتوال جاز (این فستیوال بسیار در این شهر مشهور است)، مسابقه‌ی دوچرخه‌سواری مونترال و … .

جزایر بوشرویل

مجموعه جزایر بوشرویل(Iles des Boucherville) که در نزدیکی مونترال واقع گردیده اند، محل بسیار مناسبی برای یک سفر یک روزه با دوچرخه هستند. البته امکان کمپینگ و چادر زدن از طریق رزرو آنلاین هم وجود دارد. در داخل جزیره انواع کایاک و کانو و … برای اجاره و لذت و خاطره سازی موجود است.

کلیسای نتردام

در سال 1829 کلیسای نتردام مونترال، واقع شده در محله قدیمی مونترال معروف به Old Port یا همان Old Montreal  ساخته شده است. این بنای تاریخی که یکی از پربازدیدترین و توریستی ترین جاذبه های شهر مونترال به شمار می آید. کلیسای نتردام در کنار بندر قدیمی شهر مونترال قرار گرفته که امکان دسترسی به جاذبه‌های دیگر از جمله ساختمان زیبای شهرداری مونترال، بخش قدیمی شهر، بندر مونترال، رستوران ها و فروشگاه های توریستی و بسیاری موارد دیگر را امکان پذیر می کند.

کلیسای نتردام مونترال

پارک مونت رویال (Mount Royal)

پارک مونت رویال که با نام کوه هم شناخته می شود در مرکز جزیره مونترال قرار گرفته و نمای بسیار زیبای و روح انگیزی به تمام شهر مونترال داده است.شما می توانید در فصل های مختلف از تفریح هایی که در این پارک وجود دارد تمام لذت خود را ببرید. شما می توانید در تابستان ها از کوهنوردی، دوچرخه سواری، یوگا، موسیقی و … و در زمستان ها اسکی، اسکی روی یخ، برف نوردی و … لذت ببرید.این پارک در فصل پاییز با درختان انبوه و رنگارنگ یکی از زیباترین مناظر و جلوه گاه شهر مونترال را دارد. مسیر این پارک را از ایستگاه مترو Peel واقع در مرکز شهر (Down Town) می توانید شروع کنید و از پله ها مسیر را تا بلند ترین قسمت پارک که نمای زیبایی به مرکز شهر دارد بپیمایید. البته با ید بدانید که مسیرهای متفاوتی برای ورود به این پارک وجود دارد. از هر طرف زیبایی مناظر و جاذبه های متفاوت را مشاهده نمائید.

پارک مونت رویال

مهر 12, 1395 6:07 ب.ظ نوشته شده توسط : منیره

Comments are closed here.

مطالب مرتبط