تور چین، معرفی غار اسرارآمیز لانگیو

مردم باستان علاقه زیادی به انجام کارهای سخت و طاقت فرسا داشتند. بعنوان مثال ساخت دیوار بزرگ چین، اهرام مصر و … از این گونه موارد اند. اما مورد دیگری که بسیار عجیب است غار لانگیو در چین است.

این غار که توسط چینی های باستان ساخته شده، اکنون به منبع درآمدی برای ساکنین سرزمین اژدها شده است.

غار لانگیو

غار لانگیو

غار لامینگو آنقدر بزرگ است که تصورش مشکل است. اما واقعیت این است که این غار با وسعت 30 هزار متر مربع بزرگترین حفاری باستانی لقب گرفته است!

کشف غار لامینگو در سال 1992 انجام گرفت. ماجرا از این قرار بود که؛ مردی به نام وو آنای بر این باور بود که برکه ای که در همان نزدیکی بود به یک منبع دائمی آب وصل نیست و منبع آب آن محدود است. برای اثبات این ایده با همکاری چند نفر از روستاییان پمپ آبی آوردند و شروع به تخلییه آب برکه کردند.

17 روز این کار را انجام دادن و در نهایت سطح آب به طرز محسوسی کاهش یافت. به طوری که دهانه غار لامینگو نمایان گشت.

پس از آن ۲۴ غار حفاری شده با دست کشف شد، مساحت هریک از آن ها به طور متوسط هزار مترمربع و ارتفاع سقف به بیش از ۳۰ متر می رسید. مجموع غار ها مساحتی حدود ۳۰۰۰۰ مترمربع داشتند.

دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهنده این است که این غار به هیچ وجه طبیعی نیست. شیار های موجود بر روی دیواره غار و ستون هایی که در جای جای غار تراش داده شده اند خود گواهی بر این هستند که غارها توسط مردم باستان حفر شده اند. همچنین کنده کاری به روشی انجام شده که الگوی یکنواختی از شیارهای موازی به جای بگذارد که برخی مردم معتقدند آن ها نمادین هستند.

غار های لانگیو

غار های لانگیو

بررسیها نشان میدهد که حفاری غارها بیش از 2000 سال پیش انجام شده اما هنوز دلیل حفر غار مشخص نشده است! احتمالا برای زندگی از آنها استفاده نمیشده. و شاید بنا بر اهداف نظامی ساخت این غار صورت گرفته است. دلیل حفر هرچه که باشد قطعا ارزش بالایی داشته است.

اگر شما هم شیفته بازدید از غار لامینگو شدید با خرید تور لوکس چین تابستان 96 میتوانید به هدفتان برسید.

تیر 19, 1396 9:24 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط