تور نوروزی ایتالیا

اگرچه جشن نوروز در کشور خودمان بسیار جذاب و دیدنی است اما بسیاری از این فرصت دو هفته ای استفاده می کنند تا به کشورهای دیگر سفر کنند. در این میان کشورهای اروپایی بیشتر جلب توجه می کنند چنانکه از آغاز زمستان تبلیغات تورهای اروپایی نوروز 97 در هر کجا دیده می شود.

اگرچه در سال آینده عوارض مسافرتی در کشورمان تغییراتی به خود می بینند و دلار این روزها به قیمتی بالاتر از همیشه رسیده اما این ها نمی توانند مانع خانه نشین شدن ایرانی های عاشق سفر شوند!

یکی از کشورهایی که در تور نوروزی اروپا وسوسه انگیز است ایتالیا می باشد. این کشور که همه جور جاذبه توریستی دارد در آغاز بهار بسیار دیدنی است.

جاذبه های توریستی میلان

رم یا شهر ابدی، پایتخت ایتالیا و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است و در منطقه مرکزی غرب شبه جزیره ایتالیا واقع شده است. این شهر زمانی پایتخت جهان و قلب امپراتوری عظیم رم محسوب می شد. تاریخچه رم به بیش از 2500 سال پیش برمی گردد.

بناهای تاریخی و موزه های رم شامل میدان گلادیاتورها و پانتئون این شهر را به جذاب ترین مقصد توریست ها در ایتالیا تبدیل کرده، به گونه ای که در سال 2007، رم به عنوان یازدهمین شهر پربازدیدکننده جهان انتخاب شد.

شاید دیدنی ترین جاذبه تاریخی ایتالیا کلوسئوم Colosseum باشد. این آمفی تئاتر بزرگ که در نوع خود بزرگترین جایی است که تاکنون توسط امپراطوری روم ساخته شده است و یک مدل برای امکانات ورزشی است که تا به دوران مدرن باقی مانده است بازدید از این مکان گوشه ای از عظمت امپراتوری روم را نمایان می کند.

دیگر مکانی که در سفر به ایتالیا پیشنهاد می شود حتما ببینید شهر ونیز است. گوندولا سواری سنتی است که قرن ها در بین مسافران ونیز مرسوم است.
ونیز شهری جزیره ای است و در خیابان های شهر، کانال های طولانی دارد. در بین کانال ها ساختمان های قدیمی می بینید که برای صدها سال دست نخورده باقی مانده اند. معروف ترین کانال ونیز، گراند کانال نام دارد و یکی از زیباترین مکان ها برای گرفتن عکسهای عاشقانه است.

ونیز ایتالیا

مکانهای تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار در ایتالیا وجود دارند که در سفر نوروزی بازدید از آنها لذت بخش خواهد بود در ادامه چند مورد از آنها را نام می بریم:
شهر پمپئی Pompeii، برج کج پیزا، دریاچه کومو، ساحل آمالفی، کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس، پنج سرزمین، شهر واتیکان، رومن فروم و …

بهمن 4, 1396 11:56 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط