تور قشم و بازدید از کارگاه لنج سازی

با تور قشم که به این جزیره ی زیبا سفر کنید، میتوانید به فعالیت های مختلفی بپردازید، یکی از این فعالیت ها لنج سواری است. اما لنج چیست؟

با لنج کمی بیشتر آشنا شوید

گشت و گذار بر روی آب ها تنها برای کسانی قابل اجرا است که در یک شهر دریایی زندگی کنند اما سایر افراد با سفر به یک جزیره ی زیبا مانند قشم میتوانند این تجربه ی فوق العاده را کسب کنند.
کشتی های گردشگری، قایق های کوچک و بعضا لنج ها به گردشگران کمک می کند تا گشتی کوتاه و دلنشین بر روی آب ها را تجربه کنند.
لنج ها در واقع کشتی های کوچک و قایق های بزرگ باری و مسافر بری هستند که خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند دیده می‌شود.
پایه و اساس ساخت این لنج ها بر اساس قایق های بادبانی است اما تفاوت آنها با بادبان ها، داشتن موتوری برای حرکت است. لنج ها دارای عرشه باز و نیمه باز هستند و امرو بیشتر لنج ها دارای موتور هستند.

لنج سازی قشم

 

 

لنج ها چگونه ساخته می شوند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای ساخت یک لنج در حدود 2 سال زمان لازم است و یک تیم 5 الی 6 نفره بر روی آن کار می کنند تا یک لنج به انتهای مراحل ساخت خود برسد.
یک لنج معمولی تا میتواند تا 100 سال عمر کند و این در حالیست که برای ساخت آن 2 میلیارد تومان هزینه لازم است.

 

 

لنج سازی قشم
جالب است بدانید که لنج ها بخشی از صنایع دستی قشم محسوب میشوند. چرا که در ساخت آنها هیچ نقشه ای از پیش تعیین شده ای وجود ندارد یعنی هر لنج به نوبه ی خود متفاوت است. ساخته لنج در واقع علمی است که هر هنرمندی از پدر خود می آموزد و سعی بر خلق یک اثر جدید دارد.
اما از آنجایی که این کار به تخصص نیاز دارد، زحمت بسیار و مزد کمی دریافت می شود و ممکن است زحمت دو ساله ی او با به آب انداختن آن هدر رود. اما همین لنج سازی امروز به عنوان بزرگترین صنایع دستی بشر شناخته شده است.
شاید برایتان جالب باشد تا با یک کارگاه لنج سازی در قشم آشنا شوید و یا با خرید تور قشم از آن دیدن کنید، به http://zhiwaar.com مراجعه کنید .

برگرفته از : http://zhiwaar.com

اسفند 3, 1395 12:07 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , , , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط