تور جنگلی سیاهکل دیلمان

در تابستان زمانی که همه به سفر های خارج از کشور میروند. عده زیادی هستند که به طبیعت بی همتای شمال ایران پناه میبرند و چند روزی را به ایرانگردی میپردازند.

پیاده روی در جنگلهای انبوه سیاهکل با دورنمایی از قله زیبای درفک و دیدار از کاروانسرای تی تی، طبیعت گردی در مراتع زیبای دیلمان و جنگلهای درختچه ای ییلاقات اسپیلی، طبیعت گردی در منطقه رویایی ملومه و دامنه های بشکافته سنگ، بازدید از آبشار لونک و کاروانسرای تی تی، تجربه یک شب اقامت در خنکای منطقه دیلمان با شب نشینی دور آتش. را میتوان در یک تور سیاهکل و دیلمان به دست آورد.

جنگل سیاهکل

سیاهکل یکی از شهرستان های خوش آب و هوای استان گیلان است که از سه منطقه شامل منطقه آبرفتی، منطقه کوهپایه ای هم چنین منطقه کوهستانی تشکیل شده است.

از میان شهرستان های گیلان، سیاهکل دارای همه اقلیم های دلپذیر گیلان است که این شهرستان با وجود جنگل های انبوه و کوه های خاطره انگیز، مراکز دیدنی، ابنیه تاریخی، مکان های مذهبی و زیارتی و گسترش جلگه با در نظر داشتن منطقه کوهستانی دیلمان در حقیقت تاریخ را در خود دارد.

مسیر بسیار زیبای جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان از جلوه های بی بدیل گردشگری استان گیلان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

کوه درفک، منطقه آغوزی، کاروانسرای تی تی در روستای بالارود، قلعه گرماور در روستای گرماور دیلمان، قلعه کوتوال شاه در بلندی های شمالی شهر سیاهکل و … از جمله مناطق دیدنی این شهرستان است.

داخل جنگل به وسیله منابع طبیعی برای استراحت مردم آماده سازی و امکاناتی از قبیل منقل های بتونی برای کباب، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیا شده است.

جنگل دیلمان

آبشار «بابا ولی» و آبشار «لونک» از جاذبه های طبیعی شهرستان سیاهکل است. این آبشار ها هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و نمیتوان یکی را بر دیگری ارجحیت داد.

فاصله آبشار لونک تا شهر سیاهکل ۲۵ کیلومتر است. از دیگر نقاط دیدنی این شهرستان می توان به چشمه «آب معدنی لاریخانی» اشاره کرد. در کوه پایه های کوهستان سیاهکل چشمه های زلالی روانند که هر کدام ارزش چند روز ماندن در کنارش را دارد. اما چه میشود کرد. زیبایی ها بسیارند و وقت محدود!

تیر 28, 1396 10:27 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط