تور آلمان بازدید از کلیسای جامع کلن

اگر قصد اروپا گردی داشته باشید، کشور آلمان با جاذبه های طبیعی، تاریخی و مدرن یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپا محسوب می شود. یکی از شهرهای توریستی آلمان که مقصد اصلی تور آلمان هم به حساب می آید، شهر کلن است که مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی است.

تور آلمان شهر کلن

تور آلمان شهر کلن

کلن چهارمین شهر بزرگ آلمان است که در غرب کشور واقع شده است. رود پرآب راین از میانه ی این شهر اروپایی گذشته و جلوه ی خیره کننده ای به این شهر بخشیده است. شهر کلن و کرانه های رود راین مکانی رویایی برای قدم زدن عشاق است چراکه مملو از حس رمانتیک و عاشقانه است.
از حرفهای عاشقانه که بگذریم شهر کلن با قدمت بیش از دو هزار سال، یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است. تاریخ کهن کلن، اصالت خاصی به این شهر اروپایی بخشیده است که می توانید آنرا در معماری بناها به وضوح مشاهده کنید. از گذشته ی درخشان کلن، آثار باستانی ارزشمند متعددی برجای مانده است که تماشای هر کدام نفس را در سینه حبس می کند.
از جمله بناهای تاریخی کلن می توان به کلیساهای تاریخی شهر اشاره کرد که محبوب ترین جاذبه های توریستی شهر محسوب می شوند. از جمله معروف ترین آنها کلیسای جامع کلن است.

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

در معرفی کلیسای کلن گفته می شود در حال حاضر دومین کلیسای بلند آلمان و سومین کلیسای بلند جهان است. این کلیسا با توجه به قدمت ساخت، معماری منحصر به فرد و ارتفاعی که دارد یکی از شناخته ‌شده ‌ترین جاذبه‌ های گردشگری این شهر آلمان محسوب می شود. به علاوه کلیسای کلن مسند اسقف اعظم است و از این جهت هم بسیار اهمیت دارد.
درباره ی قدمت این کلیسای تاریخی باید گفت ساخت آن از سال ۱۲۴۸ میلادی آغاز و تا سال 1880 به طول انجامید. این زمان طولانی به دلیل آن است که ساخت کلیسا به‌ صورت نامنظم و در چند مرحله صورت گرفته تا در نهایت در سال 1880 تکمیل شده است.
اما برسیم به بنای کلیسای کلن که  ۱۴۴٫۵ متر ارتفاع و تقریبا 86متر پهنا دارد. همچنین این کلیسا دارای برجهایی به بلندای 157 متر است. معماری باشکوه این کلیسا روزانه گردشگران بسیاری را برای تماشا راهی می کند. گفته می شود روزانه 30هزار گردشگر از کلیسای باستانی کلن بازدید می کنند.
برای گردشگران امکان بالارفتن از برج جنوبی کلیسا فراهم شده است. در این قسمت 509 پله گردشگران را به بالای برج می رساند که می توانند چشم اندازهای خیره کننده ی شهر کلن را از آن بالا تماشا کنند.

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

تور آلمان کلیسای جامع کلن

مرداد 16, 1396 2:00 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر

Comments are closed here.

مطالب مرتبط