تنها 3 درصد از کل هتلهای ایران را 5 ستاره ها تشکیل می دهند

با وجود آنکه ایران یکی از کشورهای مهم در صنعت گردشگری خاورمیانه محسوب می شود و سالانه بسیاری برای دیدن از جاذبه های طبیعی و تاریخی به ایران سفر می کنند، تنها 3 درصد از هتلهای ایران، 5 ستاره هستند که این آمار برای کشوری گردشگر پذیر کم است.

 

هتلهای 5 ستاره ایران
بنا بر گفته ی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همین تعداد هتل‌های ۵ ستاره با استاندارد‌های جهانی هم فاصله دارد.

علی اصغر مونسان در نشست با رؤسای جوامع هتلداران کشور افزود: هتل و هتلداری از مهم‌ترین زیرساخت‌های حوزه گردشگری است که دولت، مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌ها به اهمیت و جایگاه گردشگری در کشور واقف هستند.

وی با بیان اینکه جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و داشته‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف در کشور وجود دارد، اما همچنان در پله‌های اول مسیر توسعه گردشگری هستیم گفت: دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد که یکی از آن‌ها زیرساخت‌های گردشگری، به ویژه ایجاد هتل است.

 

هتلهای 5 ستاره ایران

معاون رئیس جمهور ادامه داد: امیدوارم با کمک جامعه هتل‌داران و بخش خصوصی به منظور حل مشکلات و موانع، ارتقای کیفیت هتل‌ها، آموزش نیروی انسانی و کاهش قیمت تمام شده گام‌های اساسی برداشته شود.

مونسان با اشاره به اینکه به کمک طرح‌های محرک گردشگری، ماندگاری اقامت گردشگران در نقاط مختلف کشور افزایش پیدا می‌کند افزود: در شهر جهانی یزد که ماندگاری و اقامت گردشگران کمتر از یک و نیم روز یا به عبارتی (۱/۳) روز است می‌توان با ایجاد جاذبه‌های تفریحی، ماندگاری در این شهر تاریخی را افزایش داد تا این امر منجر به درآمد و ایجاد اشتغال شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک بخش خصوصی این دوره تحول‌گرا در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری طی شود.

آبان 10, 1396 9:00 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط