تعطیلات میلیارد دلاری سعودیها در سواحل مراکش

پادشاه عربستان که با سفرهای لوکس و پر زرق و برقش در دنیا شناخته می شود، این بار برای تعطیلات تابستانه ی خود و همراهانش، کشور زیبای مراکش را انتخاب کرده است.

تعطیلات شاه سعودی در مراکش
دو سال قبل سفر شاه سعودی به آنتالیا ترکیه و دربست در اختیار قرار دادن هتل لوکس مردان پالاس آنتالیا، در اخبار حسابی سر و صدا به پا کرد و این بار شاه سعودی کشور مراکش را هدف قرار داده است. شاه سعودی هر ساله برای تعطیلات تابستانه ی خود یک نقطه ی زیبا و جذاب را انتخاب می کند و با هزاران نفر همراه خود راهی آنجا می شود که این بار قرعه به نام مراکش و شهر زیبای طنجه افتاده است.
به گزارش ویکی هتلز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها ملک سلمان پادشاه عربستان به همراه بیش از هزار نفر از اعضای خانواده و همراهانش برای خوشگذرانی در تعطیلات در شهر طنجه ی مراکش به سر می برد. طنجه سومین شهر مهم مراکش است که با قرار گیری در کرانه های دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس از زیباتری سواحل دنیا برخوردار است.

تعطیلات شاه سعودی در مراکش هتل لوکس Mirage

تعطیلات شاه سعودی در مراکش هتل لوکس Mirage

او در این تعطیلات گرانقیمت برای خود و همراهانش نزدیک به 800 اتاق در پنج هتل 5ستاره ی مراکش رزرو کرده است.  هزینه ی رزرو هر اتاق  شبی 300 دلار است که با یک حساب سرانگشتی هزینه ی اجاره هتل برای تمامی میهمانان پادشاه عربستان فقط در یک شب چیزی حدود به 240 هزار دلار می‌شود. حال این میزان را ضربدر تعداد روزهایی که قرار است سعودیها در مراکش به سر ببرند کنید تا از رقم به دست آمده شگفت زده بشوید.

تعطیلات شاه سعودی در مراکش

تعطیلات شاه سعودی در مراکش

تعطیلات شاه سعودی در مراکش هتل لوکس Mirage

تعطیلات شاه سعودی در مراکش هتل لوکس Mirage

از هزینه ی اقامت که بگذریم برای مهمانان عربستانی مراکش بیش از 170 خودروی خصوصی اجاره شده که روزانه مبلغ 423 دلار  هزینه به همراه دارد. در کل باید گفت برای گشت و گذار مهمانها با ماشینهای لوکس در سطح شهر 72 هزار دلار پرداخت می شود. اگر بخواهیم هزینه ی یک شب رزرو هتل و اجاره خودروی لوکس را برای ملک سلمان و همراهان خوش گذرانش تخمین بزنیم به عدد نجومی 312 هزار دلار می‌رسیم. این تعطیلات لوکس طبق سنت هر ساله به مدت یک ماه به طول می انجام که اگر رقم حاصل را در 30 ضرب کنیم با  رقم 9 میلیون و 360 هزار دلار  روبه رو می شویم. باید در نظر داشته باشید این حساب و کتاب تنها مختص رزرو هتل و کرایه ی خودروهای لوکس می شود، اگر هزینه های جانبی دیگر نظیر وعده های غذایی شاهانه و تفریحات لوکس را هم حساب کنیم با رقمی مواجه می شویم که صفرهایش قابل شمارش نیست.
حال نظر شما درباره ی این همه ولخرجی سعودیها چیست؟

عطیلات شاه سعودی در مراکش

عطیلات شاه سعودی در مراکش

مرداد 9, 1396 1:30 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط