تعطیلات عید قربان بهترین فرصت سفر به ترکیه

این روزها اگر علاقه مند به سفر به ترکیه باشید، با تور استانبول عید قربان می توانید علاوه بر لذت بردن از مناظر زیبای دریای مرمره، در جشنها و مراسم مذهبی و شادی که به مناسبت این عید در ترکیه برگزار می شود شرکت کنید و سفر متنوع تری را تجربه کنید. به علاوه در این روزهای به خصوص در ترکیه جشنواره های خرید متعددی وجود دارد که می تواند سفر شما را هیجان انگیزتر کند.

عید قربان در ترکیه

عید قربان در ترکیه

آنچه مسلم است عید قربان از مهمترین اعیاد مسلمانان در سراسر دنیا است. هرساله در روز دهم ماه ذی الحجه، مسلمانان جهان به یاد حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل جشن برگزار می کنند. در برخی از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، عید قربان جز مهمترین اعیاد محسوب می شود به طوری که حتی برای مردم کشور از جشن سال نو نیز گرامی تر است.
اهمیت عید قربان در ترکیه تا حدی است که کشور به مدت 5 روز برای برگزاری انواع جشنهای شاد و مراسمهای مذهبی تعطیل است. اما در سال جاری این تعطیلات براساس تصویب دولت ترکیه به مدت 10 روز افزایش یافته است.
باید گفت تعطیلات 10 روزه ی عید قربان به دلیل برنامه های ویژه به مناسبت این روز بهترین فرصت برای سفر به ترکیه است. اما اگر قصد سفر به ترکیه در این ایام خاص را دارید باید از مدتها قبل برای این سفر برنامه ریزی کنید چرا که در ایام تعطیلات عید قربان حجم سفرهای مردم ترکیه نیز به اوج خود می رسد.
اگر در این ایام به خصوص به شهرهای توریستی ترکیه نظیر استانبول سفر می کنید، باید یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید.
قطعا در ایام ده روز تعطیلات عید قربان با افزایش حجم سفر مردم ترکیه به شهرهای مختلف ترکیه به خصوص شهرهای توریستی، با ازدحام زیاد در مراکز توریستی روبه رو می شوید. همچنین باید در نظر داشته باشید که در این ایام اغلب بانکها و مراکز دولتی ترکیه تعطیل هستند، پس قبل از ایام تعطیلات عید قربان اقدام به خرید لیره ترکیه کنید.
درباره ی موزه ها و مراکز خرید و توریستی باید گفت، این مراکز در روز اول عید قربان تعطیل هستند اما در روزهای بعد برنامه ی آنها طبق روال عادی خواهد بود.
سیستم حمل و نقل عمومی ترکیه نیز که جز سیستمهای حمل و نقل قوی محسوب می شود، در ایام تعطیلات با قدرت بیشتر به فعالیت خود ادامه می دهد. باید گفت در روزهای تعطیلات عید قربان به دلیل حجم سفرها، سیستم حمل و نقل ترکیه چند برابر ظرفیت از مسافران پذیرایی می کند.
در آخر باید گفت تعطیلات عید قربان سال جاری در ترکیه از تاریخ 26 آگوست آغاز و تا 4 سپتامبر به مدت 10 روز ادامه دارد بنابراین اگر قصد سفر به ترکیه در این ایام را دارید تا دیر نشده برای سفر برنامه ریزی کنید.

شهریور 9, 1396 12:00 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر

Comments are closed here.

مطالب مرتبط