تعطیلات شاه سعودی در مراکش, گرانترین تعطیلات لقب گرفت

مراکش یکی از لوکس ترین مقاصد گردشگری ثروتمندان در سراسر دنیا محسوب می شود. زندگی لوکس و شاهانه در کاخهای سلطنتی و هتلهای مجلل این کشور چنان در جریان است که هر شخصی که می خواهد تعطیلات اشرافی ای را سپری کند به خرید تور مراکش روی می آورد. این موضوع از پادشاه سعودی نیز پوشیده نیست به طوری که ملک سلمان با ایل و طایفه ی هزار نفره اش در ماه گذشته گرانترین تعطیلات در قرن اخیر را در مراکش رقم زد.
پیشتر در مطالب “تعطیلات میلیارد دلاری سعودیها در سواحل مراکش” و “اقامتگاه شاه سعودی در مراکش به روایت تصویر” به صرف پر هزینه ی ملک سلمان و یکی از هتلهای محل اقامت خاندان پادشاهی در مراکش اشاره کردیم. اما عاقبت این تعطیلات روز 1شهریور پس از یک ماه با هزینه ای بالغ بر 100میلیون دلار ناقابل به پایان رسید.

تعطیلات گرانقیمت پادشاه سعودی در مراکش

تعطیلات گرانقیمت پادشاه سعودی در مراکش

تعطیلات تابستانه ی خاندان سعودی در 24 ژوئن در شهر ساحلی طنجه که کاخ شخصی پادشاه نیز در آنجا قرار دارد آغاز شد و درست پس از یک ماه در 23 ام اوت پایان پذیرفت. گفته می شود خوش گذرانیهای شاه صعودی در طنجه بیش از 100میلیون دلار هزینه به همراه داشته است که به گفته ی برخی روزنامه ها عنوان گرانترین تعطیلات را به خود گرفته است.
در این سفر هزار نفره علاوه بر خانواده و بستگان شاه سعودی، جمعی از وزرا و مشاوران پادشاه نیز او را همراهی کرده بودند که مجلل ترین هتلهای مراکش به عنوان محل اقامت آنها برگزیده شده بود.
درباره ی کاخ شخصی پادشاه باید گفت در سال 2016 طی یک پروژه ی نوسازی و گسترش پر هزینه، ساختمانهای جدید، باند فرود هلی‌ کوپتر و چادری بسیاری بزرگ برای پذیرایی از مهمانان به آن افزوده شد. همچنین کاخ مجلل ملک سلمان، دارای تاسیسات پزشکی شخصی و رستورانهای بسیار مجلل است.
حال هزینه ی اقامت مجلل چنین جمعیتی را با هزینه های خوش گذرانی، رفت و آمد و خورد و خوراک را در نظر بگیرید تا به هزینه ی نجومی 100میلیون دلاری برسید. به گفته ی نشریه ی اسپانیایی لاوانگاردیا، هزینه ی تعطیلات امسال ملک سلمان و هیئت همراه او در مراکش معادل 1.5 درصد از کل درآمد این کشور از گردشگری خارجی بوده است.

شهریور 7, 1396 2:00 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط