تخفیف 50 درصدی رزرو هتلهای تبریز

به مناسبت رویداد تبریز 2018، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر از تخفیف 50 درصدی رزرو هتلهای تبریز داد.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست گفت: رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی و دیگر استان‌های کشور است و باید از این فرصت برای معرفی هرچه بهتر ایران استفاده کرد.

محمد محب‌خدایی افزود: پیش‌بینی می‌شود در آیین گشایش تبریز ۲۰۱۸ رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت، مهمانان خارجی و جمعی از مسئولان و مهمانان داخلی حضور داشته باشند و فرصت بسیار مناسبی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری کشورمان خواهد بود.

وی گفت: تبریز ۲۰۱۸ می‌تواند پایه‌گذار برگزاری دیگر مناسبت‌ها با هدف توسعه و رونق گردشگری باشد و باید مشارکت مردمی را افزایش دهیم و با برگزاری کارناوال‌های شادی و جشنواره‌های مختلف جو با نشاط و شادی را در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز به وجود آوریم.

 

محمد محب‌خدایی

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: تخفیف بلیت قطار و هواپیما، تخفیف هتل‌ها به مسافران، برگزاری جشنواره‌های خرید، تخفیف خرید فرش تبریز، تخفیف کیف و کفش، تخفیف شیرینی و شکلات‌های تبریز، برپایی جشنواره‌های مختلف، راه‌اندازی کارناوال‌های شادی و … از موضوعاتی است که می‌توان همزمان با برگزاری این رویداد برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

محب‌خدایی گفت: با توجه به احتمال سفر رئیس‌جمهوری به آذربایجان شرقی، باید در مسیر‌ها تردد و حضور رئیس‌جمهوری و هیئت دولت نمایشگاه‌های صنایع‌دستی راه‌اندازی شود. همچنین باید بتوان از این فرصت برای معرفی فرهنگ، آداب و سنن استان استفاده کرد از این رو برگزاری جشنواره‌های اقوام باید برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: حضور خبرنگاران داخلی و خارجی و اصحاب رسانه فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های آذربایجان شرقی است از این رو می‌توان برای حضور اصحاب رسانه در سایر شهرستان‌های استان نیز برنامه‌ریزی کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: ۳۵ نیرو در استان آذربایجان شرقی برای تشریفات مراسم تعیین شده است که در همین ارتباط آموزش لازم به این افراد ارائه خواهد شد.

مرتضی آبدار با بیان اینکه پیش‌بینی دیدار رئیس‌جمهوری با برخی از وزرا و مسئولان کشور‌های مختلف شرکت‌کننده در رویداد تبریز ۲۰۱۸ انجام شده است، افزود: پوشش خبری مناسب از سوی رسانه‌های مختلف و صدا و سیما و رسانه‌های خارجی نیز اهمیت بالایی دارد که در این خصوص نیز پیش‌بینی‌های لازم شده است.

مشاور معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی نیز در این نشست گفت: همزمان با برگزاری افتتاحیه این رویداد، نمایشگاه فرش و صنایع‌دستی با توجه به انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش برگزار خواهد شد.

ویدا توحدی افزود: ضمن این که خانه ایرانی که به‌عنوان یک طرح جدید در نمایشگاه‌های مختلف مورد اقبال مردم و هنرمندان قرار گرفته است، همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ در تبریز اجرایی خواهد شد.

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست گفت: ساعت ۱۰ صبح ۲ اردیبهشت در سالن فجر سازمان میراث‌فرهنگی، نشست خبری با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، استاندار آذربایجان شرقی و … برگزار خواهد شد.

روح‌الله مهدی‌نژاد افزود: آمادگی دعوت و اعزام از خبرنگاران داخلی و خارجی را داریم و روز بعد از نشست خبری این آمادگی را داریم تا اصحاب محترم رسانه به استان آذربایجان شرقی سفر کنند که در سفر به این استان می‌توانند ظرفیت‌های گردشگری این استان و آمادگی تبریز برای برگزاری رویداد تبریز ۲۰۱۸ را بررسی و معرفی کنند.

وی ادامه داد: پوشش مناسب خبری مراسم از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه بخش مهم برنامه است که با توجه به حضور خبرنگاران داخلی و خارجی این مراسم به شکل بسیار مناسبی می‌تواند پوشش داده شود.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی نیز از برپایی نمایشگاه موزه‌ای در استان آذربایجان شرقی همزمان با برگزاری این رویداد خبر داد و گفت: تعدادی اشیای تاریخی به این استان ارسال شده و نمایشگاه موزه‌ای در این استان برگزار می‌شود.

محمد‌رضا کارگر افزود: همزمان با برگزاری این رویداد به مدت سه روز و در روز‌های چهارم، پنجم و ششم اردیبشهت، بازدید از موزه‌ها و اماکن فرهنگی، تاریخی آذربایجان شرقی برای تمام بازدیدکنندکان رایگان است.

فروردین 21, 1397 11:03 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط