تحریم ها هتلهای دوحه را خالی نگه داشتند

به بهانه ی حمایت از تروریسم، اینبار قطر است که از سوی کشورهای عربی تحریم میشوند و فشار زیادی را در بخش گردشگری خود حس می کند.
در حالی که تعطیلات عید فطر سپری می شد، به دلیل اعمال محدودیت ها و تحریم های مختلف از سوی کشورهای عربی ،هتلها وحه با کاهش شدید مسافر و اقامت اتباع خارجی رو به رو شد. این در حالیست که در سال های گذشته هتلهای قطر در این تعطیلات مملو از مسافر بود.

هتلهای دوحه به دلیل تحریم ها خالی ماندند
بنا بر گزارشی که رویترز منتشر کرده است، نتایج بررسی 5 هتل بزرگ دوحه نشان داد که میانگین نرخ پرشدن اتاق های این هتل ها در آغاز تعطیلات عید فطر به کمتر از 57 درصد رسیده است. همچنین یکی از کارمندان یکی از هتلهای 5 ستاره در دوحه در این باره تاکیده کرده است که همه ساله هتلهای کشور از اتباع سعودی و بحرینی پر می شد.
همچنین یکی از تحلیلگران صنعت هواپیمایی به نام ویل هورتون اظهار داشته است که : برآورد ما این است که فرودگاه بین المللی حمد دوحه که یکی از شلوغ ترین فرودگاه های خاورمیانه است، در اوایل جولای نسبت به مدت مشابه سال گذشته 76 درصد پروازهای معمول خود را خواهد داشت که این به معنای کاهش 27 هزار مسافر در روز خواهد بود.

توریست های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس معمولا نیمی از کل گردشگران خارجی به قطر را تشکیل می دهند.بنابر این تصمیم 4 کشور عربی برای قطع روابط دیپلماتیک و سیاسی با قطر، تاثیر منفی زیادی بر ترافیک هوایی خواهد داشت. این در حالیست که 25 درصد از پروازهای شرکت هواپیمایی قطر با چهار کشور عربی است و هم اکنون در تحریم به سر می برند.

کمیته سازماندهی جام جهانی نیز اعلام کرده است که تحریم ها تاثیری بر آماده سازی قطر برای برگزاری این مسابقات نداشته و تجهیزات ساختمانی مورد نیاز از منابع جایگزین تامین شده است.
جالب است بدانید که روز جمعه کشورهای عربی اولتیماتوم 13 ماده ای را برای قطر ارسال کردند تا با انجام آن عادی شدن روابط آن با کشورهای عربی صورت گیرد که از جله ی مفاد ان اولتیماتوم این است که قطر رابطه ی خود را با ایران قطع کند، پایگاه نظامی ترکیه را تعطیل کند و فعالیت شبکه تلویزیونی الجزیره را نیز متوقف نماید.

تیر 7, 1396 10:31 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط