تجربه ماساژ تایلندی در تور تایلند

سفر با تور تایلند حتی به بیماران نیز توصیه میشود. شاید بگویید تایلند که در علم پزشکی پیشرو نیست چرا به کشوری مثل آلمان نرویم! کشور تایلند از جمله کشورهایی است که در طب سنتی سابقه طولانی دارد. به احتمال زیاد تا کنون اسم ماساژ تایلندی را شنیده اید.

ماساژ تایلندی برگرفته از طب سنتی شرقی است که توسط افراد ماهر و زبردست این رشته انجام میشود. این نوع ماساژ خاصیت درمانی و به قول معروف شفا دهنده دارد.

اگر یک توضیح کامل برای ماساژ تایلندی بیاوریم باید اینگونه گفت: ماساژتایلندی یک نوع مهارت دستی می باشد که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام میشود. و بسیاری از بیماری های عضلانی و عروقی را درمان میکند.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

مردم تایلند به صورت مرتب به سالن های ماساژ می روند، چون از نظر آن ها برای سلامتی لازم است. ماساژ تایلندی بر خلاف سبک غربی ها که با آرامش همراه است، می تواند شامل گپ و گفت و گو بوده و در جمعی خوش مشرب صورت گیرد. دو ساعت ماساژ از نظر آن ها زیاد نیست و انتظار داشته باشید که بر روی شما راه بروند!

در ادامه برخی از فواید ماساژ تایلندی را به نقل از مننابع معتبر می آوریم تا اهمیت این نوع طب را بدانید و در سفر به تایلند از این روش در مانی بهره ببرید.

1- تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات

* با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه ها دفع می شوند که باعث رفع خستگی عضلات می شود.

* با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می شود، احتمال آسیب های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می اندازد.

* با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می دهد؛ در نتیجه درد، کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می برد.

2- تاثیر ماساژ تایلندی بر سیستم گردش خون

* با ایجاد فشار بر رگ ها باعث هدایت خون به جلو می شود.

3- تاثیر ماساژ تایلندی بر روی پوست

* با افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد غذایی بیشتری به پوست می رسد که باعث تقویت پوست و مقابله بیشتر با بیماریهای پوستی می شود.
* با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف تر شدن پوست می شود.
* با فعال تر کردن غدد مترشحه عرق باعث خروج بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می شود.
* با پوسته ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی بیشتر پوست می شود.
* با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی می شود.

تیر 7, 1396 11:41 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط