تجربه سفر به تفلیس گرجستان

یکی از کشورهایی که چند وقتی است بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است، کشور گرجستان است. برای بسیاری از شما گرجستان سرزمینی ناشناخته است و شاید مایل باشید بیشتر راجع به آن اطلاعات کسب کنید. در دنیای اینترنت اطلاعات درباره ی این کشور زیاد است اما حتما برای شما جالب است تا تجربه های شخصی که تازه از سفر به این کشور بازگشته است را بشنوید. دراین مطلب قصد دارم تجربه های خود از سفر به گرجستان را با شما در میان بگذارم.
یکی از شهرهایی که پیشنهاد می کنم یکبار هم که شده در زندگی تجربه بکنید شهر تفلیس در کشور گرجستان است. باید گفت تورهای گرجستان از تهران به اشکال مختلف برگزار می شوند. دو مقصد توریستی معروف گرجستان شهرهای تفلیس و باتومی هستند. ازاین روی اغلب تورهای گرجستان به صورت سه شب در تفلیس و 4شب در باتومی برگزار می شوند. اما تورهایی هم هستند که تنها مقصدشان تفلیس یا باتومی است. اما اگر نظر بنده را جویا شوید برای تفلیس همان سه چهار شب و برای باتومی همان 4شب کافی است.

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان شهر بینهایت زیبا و زنده ای است. این شهر در جنوب کشور در دو طرف ساحل رود متکواری در درون دره‌ای زیبا گسترش یافته است. همین موقعیت جغرافیایی بی نظیر سبب شده این شهر به یکی از زیباترین شهرهای دنیا بدل بشود. تلکابینی هم در این شهر ساخته شده که از یک طرف دره به طرف دیگر دره امتداد یافته است و گردشگران را برفراز رودخانه به تماشای دیدنیهای خیره کننده ی شهر می برد. تصور کنید از میان شهر رودخانه ای پر آب در جریان باشد و بر فراز آن کابینهای تلکابین در هر حرکت.

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

در حاشیه ی رودخانه دنیای باصفایی همراه با معماری بی نظیری ایجاد شده است که قدم زدن در محله های اطراف آن بسیار لذتبخش است.
یکی از لذتهای اصلی سفر به تفلیس برای من و هر گردشگری که راهی این شهر می شود، گشت و گذار در بافت تاریخی شهر در حاشیه ی رود متکواری است. شما می توانید ساعتها در این محله ها قدم زده و از تماشای معماری بی نظیر شهر که برگرفته از تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین است نهایت لذت را ببرید.

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

آنچه لطف و صفای گشت و گذار در محله های قدیمی و سنگ فرش شده را لذت بخش تر می کند، کافه ها و رستورانهای سنتی بی نظیری است که با روی باز از گردشگران استقبال می کنند. در این محله ها شما می توانید قدم به قدم زنان گرجی را مشاهده کنید که آب میوه ی طبیعی می فروشند که البته قیمتش کمی بالا است. صنایع دستی گرجی نیز لذت قدم زدن در این محله ها را چند برابر می کند.

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

اگر راهی تفلیس شدید، مهمترین مرکز توریستی این شهر، حوالی رودخانه ی متکواری و پل صلح شکل گرفته است. پل صلح که یک سازه ی فلزی است به شکل کلاه ناپلئون بناپارت طراحی شده است و به نماد شهر تفلیس بدل شده است. جلوه ی پل صلح و محله های قدیمی اطراف آن در شب صد چندان می شود. نور پردازی پل صلح در شب بسیار زیبا و تاثیر گذار است به خصوص که دلیلی شده است که مردم در حوالی آن از قدم زدن سیر نشوند. اگر از قبل از غروب خورشید به این منطقه بیاید تا پاسی از شب می توانید از قدم زدن در کنار مردم از ملیتهای مختلف نهایت لذت را ببرید و شام خود را هم در یکی از رستورانهای سنتی که موسیقی زنده هم در آن جریان است میل کنید.
باید گفت شب در تفلیس معنایی ندارد، باید آنقدر در این کوچه پس کوچه ها که مردم از ملیتهای مختلف شاد و خندان در نهایت صلح و آرامش در کنار هم راه می روند قدم بزنید تا پاهایتان خسته بشود. این تجربه ای شیرین است که من از شهر تفلیس دارم، خستگی ای که طعم خوبی دارد.

گرجستان, تفلیس

گرجستان, تفلیس

شهریور 16, 1396 12:30 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط