تا 100 درصد هتلهای لبنان برای عید فطر پر شده است

لبنان به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه ای دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است. جالب است بدانید که تعا زیادی از گردشگران خارجی برای دیدن از لبنان و جاذبه هایش عازم لبنان می شوند.

 

هتلهای لبنان برای عید سعید فطر پر شده است
تا سال 2010 میلادی تعداد گردشگرانی که یالانه به لبنان سفر می کردند به بیش از 2 میلیون نفر در سال می رسید، گردشگرانی که از کورهای عربی، اروپایی و حتی آفریقایی به آن سفر می کردند اما اوضاع منطقه به ویژه حوادث امنیتی سوریه و نیز وقوع عملیات تروریستی در لبنان باعث شد این تعداد در 6 سال گذشته کاهش چشمگیری پیدا کند و به زیر 2 میلیون نفر برسد.
گفته می شود دولت لبنان در صدد است تا با همکاری بخش خصوصی بار دیگر رونق را به فضای گردشگری این کشور بازگرداند.

هتلهای لبنان برای عید سعید فطر پر شده است
وضعیت لبنان در تعطیلات عید فطر امسال

” ودیع کنعان ” دبیرکل سندیکای هتل داران لبنان اعلام کرد که بین 90 تا 100 درصد هتل های چهار و پنج ستاره بیروت برای تعطیلات عید فطر رزرو شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه «البلد» لبنان، کنعان پیش بینی کرد که با توجه به وضعیت رزور هتل ها، روزهای عید فطر امسال (از 26 تا 31 ژوئن) شاهد رونق کار هتل ها باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون 50 تا 70 درصد هتل های خارج از بیروت نیز رزرو شده است، پیش بینی کرد با توجه به رزرو 100 درصدی هتل های پایتخت، درصد رزرو هتل های خارج از بیروت نیز طی روزهای آینده افزایش یابد.
دبیرکل سندیکای هتل داران لبنان نسبت به متفاوت بودن تابستان امسال از نظر رونق گردشگری ابراز امیدواری کرد و گفت: تصویب قانون جدید انتخابات باعث رونق بخش های اقتصادی لبنان از جمله حوزه گردشگری خواهد شد.
دیروز چهارشنبه دولت لبنان پس از مدت ها رایزنی، پیش نویس قانون جدید انتخابات را تصویب کرد. قرار است حدود یازده ماه دیگر در لبنان انتخابات پارلمانی برگزار شود.
کنعان بهبود وضعیت امنیتی در لبنان را نیز یکی دیگر از دلایل رونق گردشگری دانست.
وی همچنین اقدامات وزارت گردشگری با همکاری بخش خصوصی لبنان در راه اندازی کمپین ها و کنفرانس ها و نمایشگاه های مختلف را در توسعه گردشگری لبنان موثر خواند.

خرداد 26, 1396 3:41 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط