بیش از 8 هزار مسافر نوروزی در امامزاده های یزد اقامت می کنند

با شروع تعطیلات نوروز 96، بسیاری از مسافران خانه ی خود را به یزد ترک کرده و برای گردشگری عازم این شهر شده اند. اما با وجود تمهیداتی که برای اسکان مسافران نوروزی در هتلهای یزد صورت گرفته بود، بیش از 8 هزار و 400 مسافر در امامزادگان این استان اسکان کردند.

 

اسکان مسافران در امام زاده های یزد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد از اسکان مسافران نوروزی در جوار 23 امامزاده خبر داد و گفت: از 28 اسفندماه تا پایان روز سوم فروردین هشت هزار و 400زائر و مسافر نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه اسکان داده شده اند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین زارع زاده در این خصوص گفت: طرح آرامش بهاری از 27 اسفندماه در امامزادگان آغاز شده و تا 15 فرودین ماه سال جاری به منظور تقویت باورهای دینی، مذهبی و بهره برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان ادامه دارد.
وی همچنین افزود: در قالب این طرح برنامه های فرهنگی و هنری ویژه ای برای زائران و مسافران همچون برپایی 25 خیمه معرفت در بقاع شاخص استان با حضور مبلغان حوزه علمیه قم، برگزاری مسابقات فرهنگی، اقامه نماز جماعت، ایستگاه صلواتی و برپایی نمایشگاه اجرا می شود.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری در 55 بقعه و امامزاده استان در حال برگزاری است تصریح کرد: بنابر گزارش های رسیده از امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر استان به ستاد طرح نوروزی آرامش بهاری در اداره کل اوقاف استان یزد، بیش از 50 هزار نفر همزمان با لحظه تحویل سال در امامزادگان و بقاع متبرکه استان حضور داشتند.

فروردین 4, 1396 12:16 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط