بزودی از 50 هتل سنتی در کرمان بهره برداری میشود

کرمان یکی از شهر های تاریخی کشورمان است و روز به روز بر تعداد بازدید کنندگان و توریست های این شهر افزوده میشود. این در حالی است که کرمانی ها جا برای اقامت گردشگران کم آورده اند.

با توجه به ظرفیت هتلهای شهر کرمان در حال حاظر تعداد 3 هزار تخت برای اقامت گردشگران در دسترس است که این میزان هم جوابگوی نیاز ها نیست. بنابراین مسولین به فکر استفاده از خانه های تاریخی این شهر افتاده اند!

خانه حاج علی آقا

خانه حاج علی آقا

تبدیل 50 خانه تاریخی به هتل نه تنها مشکل کمبود فضا را حل میکند. بلکه این موضوع خودش باعث جذب گردشگر میشود. به طوری که امروزه شاهد افزایش طرفداران بومگردی و مخصوصا اینکه اقامتگاه تاریخی باشد. هستیم.

آقای وفایی رئیس میراث فرهنگی استان کرمان در این باره گفته است: در حال حاضر 3000 تخت در بخش هتلی و تعداد بسیار زیادی در مسافر خانه ها موجود است که می تواند پذیرای گردشگران باشد اما این تعداد قادر نیست جوابگوی رشد گردشگران خارجی کرمان باشد. استان کرمان ظرفیت ساخت هتل های 5 ستاره را دارد و این در حالی است که در خیلی از شهرهای ایران،حتی این ظرفیت هم وجود ندارد.

به گفته وفایی در مورد تبدیل خانه های تاریخی به هتل های سنتی با گردشگران صحبت های زیادی شده و با استقبال خوبی هم مواجه شده ایم. و این امر به زودی با کمک سرمایه گذاران انجام میشود.

وفایی از شناسایی 50 خانه تاریخی که شرایط لازم برای تبدیل به هتل شدن را دارند، خبر داد و گفت به زودی این خانه ها برای اهداف تعیین شده آماده بهره برداری میشوند و وارد چرخه گردشگری خواهند شد.

یکی از این خانه های تاریخی، خانه ی حاج آقا علی که با ۷ هزار متر مربع، بزرگترین خانه ی خشتی دنیا است، به عنوان بزرگترین هتل سنتی در حال آماده سازی است.

خرداد 30, 1396 4:18 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط