بزرگ ترین شهر جنگلی در چین ساخته می شود

کشور چین از جمله کشورهایی است که با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند. سه شهر در چین در لیست 20 شهر دنیا که بیشتری آلودگی هوا را دارند قرار دارند. این کشور پهناور در زمینه ی انتشار کربن نیز جایگاه نخست را در دنیا دارد. اگر از خریداران تور چین تیر 96 باشید باید خود را برای آلودگی هوایی چند برابر از آلودگی هوای تهران آماده کنید.

اما همین چین که نقش مهمی در آلودگیهای زیست محیطی دارد، تلاش بسیاری در مبارزه با این معضل جهانی انجام می دهد. آنچه در خبرگزاریها اخیرا منتشر شده است خبر ساخت بزرگترین شهر جنگلی جهان در چین است که می تواند تنفس زمین را بهبود ببخشد.

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

ساخت بزرگترین شهر جنگلی جهان در چین

چینیها قصد اجرای یکی از عظیم ترین پروژه های محیط زیستی را دارند که پیش بینی می شود سالانه 10 هزار تن CO2 و 57 تن آلاینده را جذب کند. بزرگترین شهر جنگلی جهان قرار است در شهر لیوجو در استان گوانگ جو چین با هدف بهبود کیفیت هوا ساخته بشود.

به گزارش ویکی هتلز به نقل از خبرآنلاین شهر جنگلی لیوجو توسط استفانو بوئری طراح سرشناس ایتالیایی طراحی شده است که قبلا در کارنامه ی خود طراحی دو آسمان خراش جنگلی عمودی را دارد. این دو آسمان خراش اولین جنگلهای عمودی در آسیا هستند که در شهر نانجینگ چین واقع شده‌اند.

شهر جنگلی لیوجو با وسعت بیش از 432 هکتار می تواند جمعیت بالغ بر 30 هزار نفر را در خود بگنجاند. اما مسئله تعداد ساکنین شهر نیست بلکه قابلیت آن در مبارزه با آلودگی هوا است. طبق پیش بینی طراحان و بانیان پرژه گیاهان و درختان این شهر می توانند سالانه 10 هزار تن CO2 و 57 تن آلاینده را جذب و 900 تن اکسیژن تولید ‌کنند. این نعمتی است که که بافت جنگلی این شهر با پوشش گیاهی متراکم ارائه می دهد.

این شهر جنگلی عظیم را حدود یک میلیون گیاه از 100 گونه ی مختلف و 40 هزار درخت به پوشش جنگلی مد نظر می رسانند که می تواند بخشی از آلودگی هوا را بهبود ببخشد.

در شهر جنگلی لیوجو مناطق تجاری، مناطق مسکونی، فضاهای تفریحی، بیمارستان و دو مدرسه در نظر گرفته اند تا کاملا یک محیط شهری بی نظیر دوستدار محیط زیست خلق بشود.  این شهر با خطوط راه آهن سریع و خودروهای برقی به شهر لیوجو متصل می شود. تخمین زده اند ساخت پروژه تا سال 2020 زمان ببرد، اما اگر موفقیت آمیز باشد، مقدمه ای برای ساخت شهرهای سبز دیگری در دنیا خواهد بود.

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین

تیر 11, 1396 10:03 ق.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر

Comments are closed here.

مطالب مرتبط