باید ها و نبایدهای سفر به برلین

آلمان که شهر هایی بندری و گردشگری زیادی دارد. یکی از مقاصد تور های اروپا است. برلین پایتخت کشور آلمان، مقصدی مناسب برای سفرهای تابستانی است.

برترین تورهای اروپا آژانس مسافرتی پارمیس هر کدام جذابیت خاص خودشان را دارند. در این مطلب در مورد تور آلمان یا دقیق تر بگویم برلین نکاتی را خواهم گفت.

جاذبه های تاریخی، فرهنگی، مردمی و طبیعی که برلین را علی رغم گذراندن فراز و نشیب ها و پستی و بلندی های متعدد در طی سالیان سال، به یکی از شهرهای مهم قاره ی سبز تبدیل کرده است. همگی باعث شده تا شهر برلین را به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد سفر های تابستان برگزینیم.

سفر به شهرهای اروپایی در نگاه اول سفری گران به نظر می آید. این در حالی است که سفر به برلین در مقایسه با بسیاری از پایتخت های اروپایی مانند لندن و پاریس ارزان تر محسوب می شود. این اختلاف قیمت بعضا می تواند تا نصف مخارج کاهش پیدا کند.

هر چند ژرمان ها مردمانی خوش برخورد و خوبی هستند. اما در هر سفر خارجی لازم است نکات و ملزوماتی رعایت شود. هرچه باشد به کشوری غریبه میروید، فرهنگ و آدابشان با کشور خودمان مغایرت دارد. در ادامه به چند مورد از نکاتی که در سفر به برلین لازم است بدانید اشاره خواهیم کرد با ویکی هتلز همراه باشید.

زمان مناسب برای سفر به برلین

سفر به برلین

سفر به برلین

تابستان های خیلی گرم و زمستان های خیلی سرد؛ خلاصه ترین توصیف شرایط آب و هوایی برلین است! زمستان های سرد برلین با دمای ۱۵ درجه زیر صفر به معنای کلمه سرد و طاقت فرسا است تا حدی که بیرون رفتن بدون دستکش و کلاه نیز ناممکن است. همین امر شرایط را برای مسافران در روزهای سرد سال مشکل کرده است.

از طرفی با گرم تر شدن هوا از اواسط بهار شرایط جوی مطلوبی در این شهر برقرار می شود. همچنین چهره ی شهر به مراتب سبزتر و زیباتر می شود. لذا پیشنهاد می کنیم سفر خود به برلین را طی ماه های اردیبهشت تا مهر برنامه ریزی کنید.

پول نقد، را فراموش نکنید!

مانند همه ی سفرها، توصیه ی می کنیم پول نقد بهترین و آسان ترین راه برای خرج و مخارج است. از طرفی شاید از لحاظ امنیتی مقداری باید ملاحظه کنید اما به دردسرهای دیگر آن می ارزد. پول نقد در برلین نیز حرف اول و آخر را می زند. شاید تعجب کنید اما بسیاری از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها فقط پول نقد را قبول می کنند. در نتیجه با تبدیل پول خود به واحد کشو آلمان، از مشکلات و ضررهای احتمالی پیش رو جلوگیری کنید.

به برلینی ها انعام ندهید

لازم است بدانید که انعام دادن در برلین مرسوم نیست و احتیاجی به این کار نیست. در هر صورت با پرهیز از این موضوع، رند کردن صورتحساب می تواند کافی باشد.

زبان انگلیسی بدانید کفایت میکند

زبان مردم برلین آلمانی است. این زبان کم و بیش طرفدارانی در جهان و حتی ایران دارد. علاوه بر آلمان، کشورهایی مانند سوئیس و اتریش با این زبان تکلم می کنند. به هر ترتیب اگر کمی هم با این زبان آشنا باشید دچار هیچ مشکلی نخواهید شد. از طرفی مردم برلین با زبان انگلیسی نیز، به ویژه در مکان های گردشگری این شهر، آشنا هستند. برای همین در سفر به برلین از نظر برقرای ارتباط احتمالا مشکلی نخواهید داشت.

مراقب دوچرخه ها باشید

باید ها و نباید های سفر به برلین

باید ها و نباید های سفر به برلین

برلین مانند بسیاری از کشورهای اروپایی جولانگاه دوچرخه ها است. روزانه ۵۰۰ هزار دوچرخه برای رفت و آمدهای روزمره در سطح این شهر روانه ی خیابان ها می شود. در نتیجه دوچرخه سواران از حقوق مخصوص به خود برخوردار هستند. قانون نانوشته ای نیز مبنی بر حرکت دوچرخه ها در سمت چپ و تردد پیاده ها در سمت راست پیاده رو برقرار است. به هر ترتیب زمان گشت و گذار در سطح شهر مراقب عبور و مرور دوچرخه ها باشید.

تیر 20, 1396 11:38 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط