باید از ساخت هتل در حاشیه رودخانه و کوه صفه جلوگیری شود.

لزوم هتلسازی در نقاط مختل و درشهرهای مختلف برای اسکان مسافران احساس می شود، اما مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت که میبایست از هتل سازی در حاشیه زاینده رود در اصفهان جلوگیری شود.

 

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان

به گزارش ویکی هتلز و به نقل از ایمنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، حجت اله غلامی با اشاره به لزوم ساخت هتل در شهر اظهارکرد: با همه نیازی که به احداث هتل در این شهر وجود دارد اما این بدین معنا نیست که در هرکجا و به هر قیمتی نسبت به رفع این کمبود مجوز صادر شود چرا که در این رابطه نمی‌توان ضوابط طرح‌های جامع و تفصیلی را نادیده گرفت و با توجه به این ضوابط و وجود کمیسیون‌های مربوطه نمی‌توان آنها را زیرپا گذاشت و برخلاف آن طرحی را تصویب و ابلاغ کرد.

وی افزود: قطعا کسانی که بدنبال احداث هتل در حاشیه زاینده رود و در دامنه کوه طبیعی صفه که محل منحصر به فردی برای گردشگران است هستند در اصل چهره شهر را مخدوش کرده و سیما و منظر شهری را از بین خواهند برد و نباید اجازه این کار به آنها داده شود.

مدیرکل راه وشهرسازی استان پیشنهاداتی هم برای مکان یابی احداث هتل داد و گفت: در شرق اصفهان، در محور تشریفاتی اصفهان یا محور جاده فرودگاه اصفهان، سپاهان شهر و در خیابان صفه در اراضی گل نرگس موقعیت‌های بسیار مناسبی ایجاد شده که سرمایه گذاران این حوزه می‌توانند جهت احداث هتل در این بخش‌ها اقدام کنند.  ضمن آنکه در این راستا اقامت‌گاه‌های تاریخی و مهمان‌سراهایی به صورت موردی در سطح محلات ایجاد شده است.

غلامی در پایان هشدار داد: تصمیماتی که برخلاف ضوابط گرفته شود و به صورت مدیریتی اعمال شود در آینده نه چندان دور مورد نقد و انتقاد صاحب‌نظران قرار خواهد گرفت و در آن هنگام هیچ پاسخ کارشناسی برای اینگونه تصمیمات نداریم.

لزوم توجه به اسناد بالادستی

‌وی با خطاب قرار دادن مدیران و دلسوزانی که در استان در این راستا تلاش می‌کنند گفت: به همه عزیزان پیشنهاد می‌کنم برای اینکه دچار تصمیم گیری اشتباه برای شهر اصفهان نشوند حتما باید با کارشناسان، صاحب‌نظران، اندیشمندان، دانشجویان و دانشگاهیان فعالی که در این عرصه وجود دارند مشورت کنند و به نقطه نظرات آنها توجه شود تا تصمیماتی که گرفته می‌شود در آینده قابل دفاع باشد و تصمیمات مدیریتی بر تصمیمات کارشناسی غالب نشود.

مدیرکل راه وشهرسازی استان با اشاره به طرح آمایش سرزمین و آمایش استان گفت: این دو طرح مهم‌ترین اسناد بالادستی است و به استناد همین طرح‌ها، استان اصفهان به عنوان یک استان گردشگری در نظر گرفته شده که شاخص ترین محور توسعه آن گردشگری است و قاعدتا برای اینکه بتوان استان اصفهان را به عنوان یک محور گردشگری تصویب کرد، لازمه آن فراهم کردن زیرساخت های گردشگری است.

غلامی از جمله مهم‌ترین زیرساخت های گردشگری را توسعه فرودگاه اصفهان، توسعه شبکه حمل ونقل و توسعه خطوط جاده‌ای و ریلی عنوان کرد و درباره اقدامات انجام شده در این‌ خصوص گفت: در بخش توسعه فرودگاه که یکی از مهمترین بحث‌های آن توسعه گردشگری است اقداماتی در جهت توسعه آن انجام شده که از جمله احداث سالن پروازهای خارجی با پیشرفت ۷۰ درصد و همچنین توسعه فرودگاه به میزان ۴۰۰ هکتار  می‌توان اشاره کرد. در این زمینه توافقات لازم با وزارت دفاع توسط وزارت راه وشهرسازی انجام شده و توسعه آن با مشارکت شرکت فرانسوی در حال انجام است.

فروردین 27, 1397 11:18 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط