باغ الکساندر مسکو Alexander Garden

باغ الکساندر «Alexander Garden» در روسیه از مکانهای دیدنی مسکو بشمار می آید. بخصوص که این باغ همساییه کاخ کرملین است باعث شده تا شهر بیشتری بیابد.

از انجا که این باغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از برنامه های تور لوکس روسیه بازدید از باغ الکساندر است.

باغ الکساندر مسکو

باغ الکساندر مسکو

باغ الکساندر مسکو یکی از زیباترین دیدنی های مسکو و مراکز تفریحی مسکو به شمار می رود. محوطه ای سرسبز با گل های رنگارنگ و چشم اندازی تاثیرگذار از کاخ کرملین می باشد. این پارک به سه باغ اصلی تقسیم می شودکه تمام طول ضلع غربی کرملین به طول ۸۶۵ متر را پوشش داده اند.

باغ الکساندر با هدف بزرگداشت کشته شدگان نبرد با ارتش ناپلئون در سال ۱۸۱۲، و همین طور یادبودی از پیروزی روس ها، در سال ۱۸۱۹ ساخته شد.

باغ الکساندر مسکو

باغ الکساندر

آرامگاه سرباز گمنام که در انتهای ضلع شمالی قرارگرفته است به عبادتگاهی برای اهالی مسکو تبدیل شده است.

این آرامگاه شامل بقایای سربازی است که در دسامبر سال ۱۹۴۱ و در فاصله ۴۱ کیلومتری بزرگراه لنین، جایی که نازی ها در کمترین فاصله خود از مسکو حضور داشتند، کشته شده بود. سنگ نوشته ای با عنوان “نامت را نمی دانیم، اما یادت جاودانه است” در کنار این آرامگاه قرار دارد.

در بخش میانی باغ بالایی، غار زیرزمینی نیمه کاره ای قرار دارد که از زیر برج خارج می شود. درب آهنی مشبک باغ به عنوان نمادی از پیروزی روس ها بر ناپلئون طراحی شده است، و سنگ هایی که در ساخت آن به کار رفته است، سنگ لاشه های ساختمان هایی است که در جریان اشغال مسکو توسط فرانسه تخریب شدند.

Alexander Garden

همچنین ستون هرمی شکل سنگی در جولای سال ۱۹۱۴، یک سال بعد از جشن سیصدسالگی خانواده رومانوف ها در بخش میانی باغ بالایی ساخته شد. اسامی تمام تزارهای خانواده رومانوف ها روی این بنای یادبود حک شده است.

خرداد 2, 1396 2:54 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط