باغ‌ ماجوریل (Majorelle) در مراکش

مراکش کشوری زیبا در آفریقا است که ارزش گردشگری بالایی دارد. کسانی که اهل سفرند خوب می دانند که کشور های آفریقایی بر خلاف شهرتش که به قاره سوزان شناخته می شود. کشور هایی سرسبز و با صفا هستند. به جز چند مورد از کشورها که واقعا گرم و خشکند. بقیه کشورها از طبیعتی غنی برخوردارند.

مراکش هم از این دسته کشورهاست که جاذبه های طبیعی و توریستی زیادی برای گردشگران دارد.

باغ‌ ماجوریل

باغ‌ ماجوریل

یکی از این موارد باغ ماجوریل است. این باغ که از درختهای استوایی و گرمسیری همچو نخل، موز، آناناس و کاکتوس و … پوشیده شده است. از معروفترین باغ های جهان بشمار میرود.

در واقع این باغ ها ساخته دست یک هنرمند فرانسوی هستند. ماجوریل که یک نقاش بود بنا به دلایلی به مراکش سفر می کند. و در آنجا ماندگار میشود. بنابراین ضمن پرداختن به نقاشی دست به کار میشود و هنرش را در ساخت باغی به نمایش میگذارد. از هر نوع درختی که در منطقه قابل بقا هستند استفاده میکند و درون باغ برای خود خانه ای هنرمندانه طراحی میکند. که به رنگ آبی روشن است.

باغ‌ ماجوریل

ماجوریل که اصالتش از شهر نانس فرانسه است. گفته شده برای مداوا به مراکش آمده گویا بیماری او در این شهر قابل درمان بوده. به هر حال بیماری بهانه می شود تا این باغ زیبا به دست هنرمندی خوش ذوق ساخته شوند.

بنایی که در داخل باغ وجود دارد هم به رنگ آبی روشن که ساخته خود همین هنرمند است و به «آبی ماجوریل» مشهور است. رنگ آمیزی شده است.

ماجوریل در سال 1962 فوت می کند و خاکسترش هم در همین باغ پخش می شود. این خواسته خودش بوده و این سرنوشت هنرمندیست که باغی هنری از خود به یادگار گذاشته است.

باغ‌ ماجوریل مراکش

باغ‌ ماجوریل مراکش

تور مراکش گزینه مناسبی برا بازدید از باغ ماجوریل است. این باغ در لیست برترین باغهای دیدنی جهان قرار دارد. بازدید از چنین مکانی آرزوی هر انسانی است.

با مراجعه به http://www.parmidatours.com/tour/morocco میتوانید در تور مراکش ثبت نام کنید.

خرداد 8, 1396 10:57 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط