اگر عازم مشهد هستید، از امروز هتل رزرو کنید

برای آخر هفته هتلی برایتان باقی نخواهد ماند

 

با توجه به آمار به دست آمده از رزرو هتل در روزهای مختلف هفته، میزان اشغال هتلها در پایان هفته در بالاتری سطح خود قرار می گیرند. پیش بینی می شود که در ولادت امام رضا (ع) که مصادف با پنجشنبه 13 مرداد است، میزان اشغال هتلهای مشهد 75 درصد باشد.

 

هتلهای مشهد

محمد قانعی در ارتباط با این موضوع اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود میانگین سطح اشغال هتل‌های مشهد در شب ولادت حضرت رضا(ع) با توجه به اینکه بسیاری از زائرانی که در این ایام به مشهد سفر می‌کنند در هتل اقامت ندارند، به 75 درصد برسد.

وی با اشاره به کاهش سفر زائران عرب‌زبان به مشهد نسبت به سال 94 و 95 افزود: میزان سفر زائران سعودی به مشهد، تقریبا به صفر رسیده، سفر زائران بحرینی نیز 40 درصد نیز کاهش پیدا کرده است. همچنین زائران کویتی که در طی سال‌های قبل به صورت انبوه به مشهد سفر می‌کردند اکنون حضور آنچنانی ندارند. اما زائران کشور عراق حضور چشمگیر در مشهد دارند که البته بیشتر این زائران با توجه به اینکه نسبت به زائران کشورهای عرب‌زبان دیگر از نظر درآمدی ضعیف‌تر هستند در میهمان‌پذیران اقامت می‌کنند.

رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی یادآور شد: میزان اشغال هتل‌های مشهد در پنج‌شنبه شب به 60 درصد و در روز جمعه به 55 درصد رسید. اما در طی روزهای آینده ما با حضور بیشتر مسافران در مشهد مواجه‌ایم که البته بیشتر آنها به هتل‌ها مراجعه نمی‌کنند.

مرداد 7, 1396 6:23 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط