اقامتی وحشتناک در هتل اشباح

خانه های تسخیر شده توسط ارواح تنها متعلق به داستان ها و فیلم های ژانر وحشت نیستند بلکه در دنیای واقعی هم وجود دارند. هتلهایی وجود دارند که گفته می شود توسط ارواح یا اشباح تسخیر شده اند با این حال اقامت در هتل اشباح همچنان پر طرفدار است.

در ادامه چند مورد از هتل های اشباح را معرفی می کنیم.

هتل اشباح لا فوندا در ایالت نیومکزیکو

هتل لا فوندا

هتل لا فوندا هتل اشباح

ساختمان لا فوندا (La Fonda) یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر سنتافه (Santa Fe) در ایالت نیومکزیکوست که در سال 1607 و همزمان با ایجاد این شهر، ساخته شد. لا فوندا در ابتدا یک ساختمان خشتی بود که به عنوان مهمان پذیر در این شهر کار خود را آغاز کرد. اما بعدها استفاده های متفاوتی از آن شد. در طی تمامی این سال ها ساختمان لا فوندا چندین بار تخریب و مجددا ساخته شد و اکنون این ساختمان معماری زیبا و منحصر به فردی دارد که بنای آن به دهه ی 1920 بر می گردد.

ساختمان لا فوندا زمانی نیز به یک زندان تبدیل شده بود و اولین جنایتکاران نیومکزیکو دوران حبس خود را در این جا سپری کردند. در طی این سال ها، زمان هایی بود که لا فوندا بلا استفاده در گوشه ای از این شهر قرار داشت. از این رو پاتوق مناسبی برای قماربازان و جنایت کاران بوده و حتی چندین مورد درگیری و خودکشی نیز در این ساختمان گزارش شد.

اما مهم ترین اتفاقی که باعث شد تا این ساختمان مشهور شود، شبحی است که گفته می شود در لا فوندا وجود دارد. از این رو لا فوندا به هتل اشباح شهرت دارد. بسیاری از افرادی که به سنتافه می آیند برای تجربه یک شب دلهره انگیز و پر هیجان مسافتی طولانی را طی می کنند. بر اساس شنیده ها شخصی با نام جان پی اسلو، که یک قاضی بود، در لابی این هتل با شلیک گلوله کشته شد. گفته می شود روح این قاضی هر شب و زمانی که مسافران هتل اشباح در حال استراحت و اقامت در هتل اشباح هستند، در لابی سرو صدا کرده و در جهات مختلف حرکت می کند.

هتل کرسنت در ایالت آرکانزاس

هتل کرسنت

هتل کرسنت

هتل کرسنت (Crescent) از نمونه هتل اشباح ها در شهر یوریکا اسپرینگز واقع شده و پر از ارواحیست که هنوز در این مکان سرگردانند و به نظر می رسد قصد ترک این جا را ندارند. از این رو این هتل به عنوان ترسناک ترین هتل در آمریکا معرفی شده و افراد زیادی برای بازدید به این جا می آیند و شب خود را نیز در این هتل سپری می کنند.

در طول اقامت در هتل اشباح مسافران هتل کرسنت می توانند در تورهای شبانه ی هتل شرکت کنند تا با ارواحی که در این جا رفت و آمد دارند، آشنا شوند. در این تورها در مورد مسافرانی که روحشان در این جا باقی مانده است، داستان هایی تعریف می شود. شاید بتوان مایکل را اولین روحی دانست که در این جا مستقر شده است. وی کارگری بود که در سال 1885 و زمانی که مشغول ساخت این هتل اشباح بود، از بلندی سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

هتل استنلی در ایالت کلرادو

هتل استنلی

هتل استنلی

هتل استنلی در سال 1909 توسط شخصی با نام فریلَن اسکار استنلی در شهر اِستس پارک ساخته شد. گفته می شود روح استنلی و همسرش در این هتل باقی مانده و در بخش های مختلف آن رفت و آمد دارند. تا جایی که برخی از مسافرانی که اقامت در هتل اشباح را تجربه داشته اند، ادعا کرده اند در عکس هایی که در هتل انداخته اند، می توانند تصویر استنلی را ببینند.

علاوه بر آن هر شب در این هتل صدای آرامی از موسیقی پیانوی قدیمی فلورا در کریدور شنیده می شود. در سال 1973 نویسنده ی مشهور آمریکایی با نام استیون کینگ، در این هتل اقامت داشته است. نوشته های وی اغلب در زمینه ی وحشت و خیال پردازی بوده اند. او بعدها رمانی با نام درخشش (The Shining) نوشت که بر مبنای این هتل اشباح بوده و از اتاق های قدیمی و سرسرای آن الهام گرفته شده بود.

هتل چلسی در نیویورک

هتل چلسی

هتل چلسی

هتل چلسی یکی دیگر از هتل اشباح هایی است که در سال 1884 در نیویورک سیتی ساخته شد. مسئله ی جالبی که در این جا وجود دارد این است که ارواح سرگردان این هتل که تجربه اقامت در هتل اشباح را داشته اند، افرادی شناخته شده و مشهور هستند.

دیلِن تامس یکی از مهمانان هتل چلسی و فردی مشهور بوده که در همین هتل از دنیا رفت و روحش همچنان در این جا باقی مانده است. سردیلن تامس نیز شبح دیگری است که بسیار ترسناک و به صورت معلق در هوا و در حالت بی وزنی به همراه دیگر ارواح ظاهر می شود. وی شاعر انگلیسی زبان اهل ولز بوده است.

افراد و هنرمندان دیگری نیز بوده اند که به مدت طولانی اقامت در هتل اشباح داشته اند. از جمله این افراد معروف می توان به مارک تواین، تنسی ویلیامز و جانیس جاپلین اشاره کرد. این هتل در حال حاضر به مهمانان خود اجازه ی اقامت طولانی مدت یا دائمی را نمی دهد، هر چند به نظر می رسد مهمانانی هستند که به این نکته توجه نداشته و روحشان به طور دائم در این هتل اشباح ساکن شده است.

خرداد 31, 1397 11:05 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط