اسپانیا دومین مقصد گردشگری در اروپا

اسپانیا یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در اروپا است که در نیم قرن اخیر پر مسافرترین نقطه ی جهان بوده و مبلغ قابل توجهی از در آمدش را از راه توسعه ظرفیت های گردشگری کسب کرده است. اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید, سه شهر والنسیا و مادرید و بارسلون را در الویت های گردشگری قرار دهید. اگر توسط تور اروپا به اسپانیا سفر می کنید حتما راهنمای سفر به اسپانیا را مطالعه نمایید تا در برنامه ریزی سفر بهتر تصمیم بگیرید.
اگر در تابستان امسال و یا در فصل های دیگر قصد سفر به اسپانیا را دارید بهتر است با شهر های مختلف این کشور شگفت انگیزآشنا شوید. کشور اسپانیا از سمت غرب با پرتغال و از شمال با فرانسه و آندورا و از جنوب با جبل الطارق هم مرز است و پس از فرانسه دومین و بزرگ ترین کشور غرب اروپا به شمار می رود. اگر عازم سفر به اسپانیا هستید, بهتر است بدانید با هواپیما, با اتوبوس, با خودروی شخصی می توانید از فرانسه و پرتغال نیز دیدن نمایید.


بارسلون شهری دیدنی

مهم ترین مکان گردشگری در بارسلون, کلیسای جامع ساگرادافامیلیا است که در پایین عکس آن را آورده ایم. از ابتدای طراحی این سازه قصد بر آن بوده است که کلیسایی جامع ساخته شود اما ساگرادا فامیلیا یک کلیسای جامع نیست. 18 مناره ی عظیم, هفت کلیسای جانبی و کوچک و سه نمای اصلی از اجزای تشکیل دهنده ی این بنا هستند. این کلیسای تاریخی در میراث یونسکو نیز ثبت شده است. اتاق گروه کر ظرفیتی بالای هزار نفر را داراست. با تمام شدن ساخت ساگرادا فامیلیا مرتفع ترین کلیسا در کل دنیا را خواهیم داشت. اولین سنگ این سازه در سال 1882 گذاشته شده است. تنیجه ی تلاش های کتاب فروشی به نام جووزف ماریا بارکوبلا ساخت این کلیسا می باشد.

کلیسای جامع
حمل و نقل در بارسلون

بارسلون شهری کم هزینه و ارزان است که موزه ها, گالری ها, سالن های سینما تئاتر و مراکز خرید و تفریح بسیاری در آن وجود دارد که می توانید به راحتی از این مکان های گردشگری دیدن نمایید. اتوبوس یکی از در دسترس ترین وسیله ی حمل و نقل عمومی است که گردشگران به راحتی می توانند به نقاط مختلف بارسلون بروند. اتوبوس متداول ترین وسایل حمل و نقل در بارسلونا است و جایگزین فوق العاده ای برای مترو شده است. برنامه زمان بندی اتوبوس ها, مسیر ها و نقشه ها در ایستگاه ها گذاشته شده است. تراموا یکی از جدید ترین سیستم حمل و نقل در بارسلون است که سالیانه این سیستم کامل تر می شود, اکنون مسیر هایش محدود است.
جالب است بدانید, برای گشتن در کل بارسلون می توان از اتوبوبس های قرمز رنگ دو طبقه استفاده کرد که دارای تجهیزاتی نظیر اینترنت و خنک کننده است که چند ساعت در شهر دور می زند و موقعیت های گردشگری را از طریق دستگاه های دیجیتالی به زبان های مختلف دنیا برای مسافران توضیح می دهد.مترجم اتوبوس های قرمز رنگ 8 زبان مختلف دنیا را صحبت می کند و بر روی خط قرمز و خط سبز حرکت می کنند که شهر بارسلوون را به دو قسمت مختلف تبدیل کرده است و در طول دو نیم روز می توانید کل شهر را ببینید. می توانید ز موزه ی پیکاسو نیز دیدن نمایید که بالای 3 هزار تابلو را به بینندگان به نمایش گذاشته است.

اتوبوس گردشگری

خرداد 29, 1396 2:34 ب.ظ نوشته شده توسط : هلیا هشیار

Comments are closed here.

مطالب مرتبط