استراسبورگ فرانسه و بازدید از مسجد جامع شهر

همه ی دنیا فرانسه را بزرگترین قطب گردشگری اروپا می دانند. شهرهایی چون پاریس در طول سال مملو از توریستهای دوربین به دستی هستند که از تماشای این همه زیبایی شهر به وجد آمده اند. اگر شما هم برای تعطیلات تیر ماه به دنبال یک سفر اروپایی هستید و قیمت تور اروپا تیر 96 برایتان اهمیتی ندارد، چطور است کشور فرانسه را انتخاب کنید؟
به جرات می توان گفت تنها پاریس نیست که آدمی را به وجد می آورد، بلکه اکثر شهرهای فرانسه مملو از زیباییهای بصری هستند که روح و چشم هر بیننده ای را نوازش می دهند. یکی از شهرهای پر جاذبه ی فرانسه که گردشگری پر رونقی نیز دارد، شهر استراسبورگ در شرقی ترین نقطه ی کشور است.

معرفی شهر استراسبورگ فرانسه

شهر استراسبورگ هفتمین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق کشور، در مرز کشور آلمان، واقع شده است. این شهر مشرف به رودخانه ی رن است که همین امر طبیعت و مناظر خیره کننده ای برای این شهر زیبای اروپایی رقم زده است.
این شهر فرانسوی با قدمت 2هزار ساله، از معماری منحصر به فردی برخوردار است به طوری که به عنوان میراث فرهنگی جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. سبک معماری شهر از تاریخ و فرهنگ غنی این شهر سخن می گوید که هر بیننده ای را حیرت زده می کند. در این شهر قدم زدن در خیابانهای سنگفرش شده همراه با تماشای معماری خیره کننده بناها، بالاترین لذتی است که نصیب توریستها می شود.
کلیساهای جامع سر به فلک کشیده، ساختمانهای باشکوه متعلق به لویی پانزدهم، کانالهای آب با مناظر خیره کننده و محله های قدیمی شهر از جمله جاذبه های توریستی استراسبورگ محسوب می شوند که دل گردشگران را از سراسر دنیا برده اند. استراسبورگ شهری زنده است که رقص، موسیقی و تئاتر در تمامی شهر جریان دارد. گالریهای هنری، موزه های تاریخی و هنری غنی، بوتیکهای لوکس و کافه رستورانهای صمیمی از دیگر جذابیتهای این شهر تاریخی هستند که باید حتما تجربه بکنید.

تور اروپا استراسبورگ فرانسه

تور اروپا استراسبورگ فرانسه

تور اروپا استراسبورگ فرانسه

تور اروپا استراسبورگ فرانسه

مسجد جامع استراسبورگ

اما در میان این همه جاذبه ی گردشگری که قدم به قدم در شهر استراسبورگ به چشم می خورند، مسجد جامع استراسبورگ به اصلی ترین جاذبه ی توریستی شهر بدل شده است.
اسلام در فرانسه حدود 10 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است که می توانید مساجد متعددی را در شهرهای مختلف آن مشاهده کنید. در این میان مسجد جامع شهر استراسبورگ با وجود تازه ساخت بودن، جذابیت عجیبی برای مردم دارد.
این مسجد مدرن در سال 2012 با ظرفیت 1200 نمازگزار با هزینه ای بالغ بر 14 میلیون یورو در کرانه های رود ایل افتتاح شد. معمار این مسجد یک معمار ایتالیایی است که نهایت ذوق و هنر را در طراحی آن به کار برده است. از شگفتیهای مسجد نداشتن ستون است که یک گنبد عظیم روی آن سوار شده است. در بنای مسجد هیچ گلدسته ای به چشم نمی خورد و تنها گنبد عظیم آن است که جذابیت خیره کننده ای به مسجد بخشیده است. فضای داخلی مسجد نیز با آیات قرآنی، بسیار هنرمندانه تزئین شده است که حال و هوای معنوی فوق العاده ای به فضای داخلی مسجد بخشیده است.
این مسجد از زمان افتتاح به یکی از اصلی ترین مراکز توریستی شهر بدل شده است. گویا نیروی معنوی مسجد نه تنها مسلمانان بلکه توریستها از دیگر ادیان را نیز جذب می کند. گفته می شود مردم دیگر ادیان به اینجا می آیند تا برای سوالات اصلی خود درباره ی دین اسلام نظیر دلیل روزه گرفتن پاسخی پیدا کنند.

جاذبه های گردشگری اروپا مسجد جامع استراسبورگ فرانسه

جاذبه های گردشگری اروپا مسجد جامع استراسبورگ فرانسه

جاذبه های گردشگری اروپا مسجد جامع استراسبورگ فرانسه

جاذبه های گردشگری اروپا مسجد جامع استراسبورگ فرانسه

تیر 4, 1396 10:21 ق.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر

Comments are closed here.

مطالب مرتبط