احتمال وقوع حملات تروریستی در استانبول

در حالی برخی به خیال برقراری آرامش در استانبول قصد خرید تور استانبول شهریور 96 را داشتند که بار دیگر خبری تروریستی لرزه بر اندام خریدارن تور استانبول انداخت.

حملات تروریستی استانبول
این بار نیروهای نظامی ترکیه توانستند پیش از اجرای یک حمله ی تروریستی دیگر در استانبول عوامل حمله را شناسایی و دستگیر کنند. چهارشنبه ی گذشته رسانه های محلی ترکیه خبر از دستگیری پنج عضو داعش در استان شمالی “سامسون” را منتشر کردند. این گروه تروریستی در حال برنامه ریزی یک حمله ی تروریستی خون بار دیگر در شهر استانبول بود که توسط نیروهای نظامی ترکیه به دام افتاد.
به نوشته ی یکی از روزنامه های ترکیه، نیروهای امنیتی این کشور گزارشی مبنی بر تلاش گروهی از اعضای داعش مستقر در سامسون برای حرکت به سمت استانبول و انجام عملیات تروریستی در این شهر خبر دادند. این در حالی است که پنج روز قبل از آن هم پلیس ترکیه از دستگیری ۲۲ عضو داعش در استان “الازیگ” واقع در شرق این کشور خبر داده بود.
شنبه ی گذشته نیز نیروهای امنیتی ترکیه ۱۰ عضو دیگر داعش را در “استان بینگل” واقع در شرق ترکیه شناسایی و بازداشت کردند.
این خبرهای تکان دهنده درباره ی دستگیری گسترده ی نیروهای داعش در بخشهای مختلف ترکیه و به دنبال آن حمله ی تروریستی روز پنجشنبه در بارسلونای اسپانیا، نشان می دهد که نیروهای داعش قدرتمندتر از گذشته نقشه ی کشت و کشتار بی رحمانه در مناطق توریستی در سراسر دنیا را در سر می پرورانند.

مرداد 28, 1396 1:42 ب.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط